Egzaminy gimnazjalne odbywają się mimo strajku nauczycieli

Środa to pierwszy dzień egzaminów gimnazjalnych. Choć rząd apelował o zawieszenie strajku nauczycieli na ten czas, związku pozostały nieugięte. Egzaminy odbywają się przy awaryjnie kompletowanych komisjach.

oświata 09:39 10-04-20194 14

O godz. 9.00 uczniowie przystąpili do rozwiązywania zadań z historii i wiedzy o społeczeństwie. Na ich rozwiązanie mają 60 minut (uczniowie z dysleksją - 80 minut). Drugi blok zadań to język polski. Rozwiązywanie tej części egzaminy rozpocznie się o godz. 11.00, a gimnazjaliści będą mieli na to 90 minut (135 minut w przypadku uczniów z dysleksją).

Odwiedziliśmy Samorządową Szkołę Podstawową nr 6, w której odbywa się egzamin. Zapytaliśmy, jak czują się uczniowie na chwilę przed ważnym testem.

– Bardzo w porządku. Myślę, że trzeba wierzyć w siebie, nie dać się zjeść temu stresowi i być pewnym swojej wiedzy – stwierdziła Zuzia z klasy III e.

– Stresowałyśmy się na początku, ale już przeszło. Teraz kiedy jesteśmy w gronie naszych znajomych, to wiemy, że wszyscy jesteśmy w tym razem i wzajemnie się wspieramy – dodała Martyna, także z klasy III e.

Dziewczęta odniosły się też do trwającego strajku.

– Wspieramy nauczycieli. W ogóle nam to nie przeszkadza. Wiemy, że mamy zapewnioną inną komisję i nie mamy się czym stresować, jeśli o to chodzi – zapewniła Zuzia.

– Jeśli naprawdę potrzebują i jest to dla nich ważne, to będziemy ich w tym wspierać – dodała Martyna. – Może na początku byliśmy trochę źli i baliśmy się o te egzaminy, ale teraz jesteśmy tu, jest nowa komisja, więc nie mamy się kompletnie czym stresować.

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski 1

Anna Tess Gołębiowska

09:39 10-04-2019