„Dziurdzia” w głośnym koncercie. Debiut w gronie sław

W czasie koncertu „Dla Ciebie, Mamo” emitowanym na żywo w TVP1 i TVP2 na scenie pojawili się m.in. Roksana Węgiel, Brathanki, Leszcze czy Zenek Martyniuk, ale też miłosławianka Karolina Dziurdziewska.

kultura 20:55 07-06-20207 6

26 maja w Teatrze Polskim w Warszawie odbył się koncert „Dla Ciebie, Mamo”. Nie był on otwarty dla publiczności – na scenie zasiedli wyłącznie statyści – był natomiast transmitowany na żywo w TVP1, a powtórkę wyemitowano tego samego dnia w TVP2. Obok głośnych gwiazd polskiej estrady uważni widzowie mogli zauważyć mieszkankę powiatu wrzesińskiego, 23-letnią Karolinę Dziurdziewską.

– Zaśpiewałam m.in. z Zenkiem, z zespołem Classic, z Marcinem Millerem z Boys i z Roksaną Węgiel – relacjonuje „Dziurdzia”. – Początek kariery muzycznej u boku samego króla disco polo!

Karolina Dziurdziewska ma doświadczenie radiowe i telewizyjne, prowadzi prężny profil na Instagramie, wystąpiła też w teledysku do utworu „Wakacyjne kochanie”, ale pierwszy raz wyszła na scenę, by śpiewać.

– Propozycję występu dostałam od Roberta Klatta z zespołu Classic. I… tak wyszło! Z innymi wykonawcami, szczególnie z Zenkiem, zaśpiewałam „A ja wolę moją mamę”, a z Marien – „Dałaś mi cały świat” – opowiada Karolina. – Wrażenia po koncercie mam bardzo pozytywne. W trakcie złapał mnie mały stres, ale Robert pomógł mi się uspokoić. Jestem zadowolona z efektu finalnego, na pewno nie poprzestanę na tym. Doświadczenie w branży dziennikarskiej pomogło mi przełamać lody – już wcześniej poznałam artystów, którzy bardzo mnie wspierali. Poważnie o tym, by samej zacząć śpiewać, zaczęłam myśleć po koncercie Boys w Rzeszowie. Długo rozmawiałam wtedy z Marcinem Millerem, w pewnym momencie zaczęłam nucić, a on uznał, że mam ładny wokal i zapytał, czy nie chciałabym zrobić czegoś w tym kierunku. Po występnie w Warszawie już wiem, że chcę spróbować – żeby w przyszłości nie wyrzucać sobie, że miałam taką szansę, ale nie odważyłam się zrobić takiego kroku. Dziś moich idoli znam już na tyle, że mogę ich nazywać dobrymi kolegami. Są kochani, najlepsi z najlepszych, nie zamieniłabym ich na żadnych innych. Z perspektywy czasu mogę śmiało stwierdzić, że to, co dzieje się w naszym życiu, to nie przypadek. Nawet jeśli w pewnym momencie coś wydaje się końcem świata, po jakimś czasie może okazać się strzałem w dziesiątkę!

Koncert „Dla Ciebie, Mamo” wzbudził silne kontrowersje – odbył się w momencie, gdy obowiązywał zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób, a zamknięte były teatry, kina i sale koncertowe. Aktorka i działaczka Watchdog Polska Alina Czyżewska jeszcze w trakcie trwania koncertu zawiadomiła policję, a gdy ta nie zainterweniowała, Czyżewska złożyła do Głównego Inspektoratu Sanitarnego wniosek o nałożenie kary administracyjnej na TVP za naruszenie zakazów związanych z pandemią wirusa SARS-CoV-2.

Zapytaliśmy, czy Karolina Dziurdziewska nie miała obaw w związku z tym przedsięwzięciem.

– Obawy są zawsze, ale na szczęście koncert odbywał się bez udziału publiczności. Przed wyjściem na scenę mieliśmy mierzoną temperaturę, choć nie mieliśmy wykonanych testów. Ja i inni wykonawcy to już prawie jak rodzina, tylko bez więzów krwi!

Karolina Dziurdziewska nie jest jedyną mieszkanką powiatu wrzesińskiego, którą mogliśmy zobaczyć tego dnia na scenie. Roksanie Węgiel tradycyjnie towarzyszył wrześnianin – perkusista Tymoteusz Krajniak.

Wszystkie zdjęcia: archiwum prywatne Karoliny Dziurdziewskiej

Zapis koncertu jest dostępny tutaj.

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski 1

Anna Tess Gołębiowska

20:55 07-06-2020