Dziś licealiści z „Sienkiewicza” zatańczą poloneza na swojej studniówce. A tak wyglądała próba generalna

Już tradycyjnie uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza zatańczyli poloneza na wrzesińskim rynku.

oświata 17:53 02-02-20190 1

W tę środę po raz piąty przyszli maturzyści z „Sienkiewicza” w tygodniu poprzedzającym wielki bal zatańczyli poloneza w centrum miasta, pokazując mieszkańcom swoje umiejętności.

– Powoli ten zwyczaj wpisuje się w tradycję naszej szkoły i myślę, że będzie kontynuowany – oznajmiła dyrektorka LO Violetta Zdunowska, która wraz z kilkoma przedstawicielkami kadry podziwiała taniec. – Myślę, że młodzież jest przygotowana do poloneza. Próba pokazała, że potrafią tańczyć lekko, zwiewnie, ale też z niesamowitą gracją.

Mimo wczesnej pory (próba miała miejsce około 11.30) znalazły się osoby, które zatrzymywały się na widok tańczących młodych ludzi i nagradzały ich oklaskami.

Za przygotowanie uczniów odpowiada wuefistka Paulina Kubiak.

– Pracujemy już od miesiąca, jedna z trzech lekcji WF-u tygodniowo była poświęcona na próby. Ostatnia, generalna, odbędzie się godzinę przed studniówką i myślę, że to wystarczy, bo świetnie sobie radzą. Na początku było różnie. Wydawało mi się, że jest to bardzo łatwy krok, ale niektórzy chłopcy mieli z nim problem. Myślę jednak, że przez te próby zostało to zatuszowane i wszyscy ładnie, równo akcentują – chwaliła wychowanków. – Będzie dobrze!

Studniówka licealistów już dziś wieczorem. Wczoraj bawili się uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, a wychowankowie Zespołu Szkół Politechnicznych zaszaleją za tydzień.

Pogoda dopisała. Uczniów powitało na rynku piękne słońce
Taniec zainaugurowała Violetta Zdunowska. Obok Paulina Kubiak
Paulina Kubiak odpowiadała za przygotowanie młodzieży
Poloneza czas zacząć!
Licealiści pokazali, że radzą sobie z krokami
Lada moment uczniowie liceum zatańczą poloneza na wielkim balu
Młodzi mają powody do zadowolenia...
...a kadra do dumy

Więcej zdjęć z występu znajdziecie w galerii poniżej.

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski 1

Anna Tess Gołębiowska

17:53 02-02-2019