Dzikie przejście do likwidacji. Już niedługo zostanie otwarta długo wyczekiwana kładka

Od ponad dekady neklanie domagali się przejścia na drogą krajową nr 92. Już niedługo wreszcie będzie to możliwe.

społeczeństwo 21:51 16-02-20203 10

Większość zaplanowanych prac została wykonana. Poza wspomnianą budową i montażem kładki było to m.in. wykonanie konstrukcji schodów i utwardzenie dojść do kładki z kostki brukowej. 

Zamontowano też konstrukcję do obu wind, które zostaną wykonane w Kołobrzegu. Koszt niezbędnych prac ma wynieść 3,2 mln zł i będzie on w całości finansowany przez poznański oddział GDDKiA.

Z naszych informacji wynikało, że kładka miała zostać oddana do użytku w drugiej połowie marca. Jednak jak poinformowała nas Alina Cieślak z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, wtedy ma nastąpić koniec jej budowy. 

Aby kładka została oddana do użytku, musi uzyskać m.in. pozwolenie od nadzoru budowlanego. Dlatego najbardziej prawdopodobnym terminem jej otwarcia jest koniec kwietnia.

Dodajmy, że wykonanie inwestycji zlikwiduje istniejący problem "dzikiego przechodzenia" części mieszkańców przez DK 92 w tym rejonie. Ponadto w planach władz gminy jest remont pobliskich ulic Ogrodowej i Lipowej. W tym roku zostanie wykonany projekt techniczny tego zadania, który ma kosztować 30 tys. zł.

Thumb jagie%c5%82a

Radosław Jagieła

21:51 16-02-2020