Dziewczyny łapały motyle. Łapały przy Kosynierów

Nie obrażają się, gdy ich sport niezorientowani przyrównują do łapania motyli. Wszystko przez nietypowy kij z siatką. Lacrosse w Polsce dopiero walczy o rozpoznawalność. We Wrześni już coraz więcej osób wie „z czym to się je”.

inne dyscypliny 08:15 24-11-20190 0
Na rozgrzewkę zabawa bieżna z kijami

Od ponad dwóch lat na obiekty WOS-R przy Kosynierów co jakiś czas zjeżdżają najlepsze lacrossistki Polski. Zgrupowań było wiele, to ostatnie miało miejsce w minioną sobotę. Tym razem federacja robiła „przegląd wojsk” w kategorii juniorek. Zajęcia prowadzili Marcin Basiński, trener mistrzyń Polski, oraz Jan Rydzak, prezes federacji. Swoimi umiejętnościami dzieliły się też najlepsze polskie seniorki, na czele z rodowitą wrześnianką Agnieszką Kosmalą.

W siatce kija piłeczka zamiast motyla

Trzykrotna mistrzyni Polski nie była jedyną mieszkanką naszego miasta. W zgrupowaniu, obok zawodniczek z Oświęcimia, Katowic, Gdańska i Poznania, udział także wzięło 12 licealistek z Witkowskiej.

Dziewczyny od niespełna trzech miesięcy trenują w swojej szkole i przejdą w niej czteroletni cykl szkoleniowy. Od najbliższego roku szkolnego powstanie nowa grupa oparta na kolejnych pierwszoklasistkach. Nic, tylko chwytać za kij.

Zawodniczki przeszły w sobotę dwie sesje treningowe po 2,5 godz. każda

W styczniu przyszłego roku zapowiadane jest kolejne zgrupowanie kadry we Wrześni. Ma być ono otwarte dla uczennic z wrzesińskich szkół podstawowych. Która chętna, będzie mogła spróbować swoich sił w „łapaniu motyli”.

Chwila na złapanie oddechu

Thumb ww nowacki

Leszek Nowacki

08:15 24-11-2019