Dzień Dziecka w Kawęczynie

Tegoroczny Dzień Dziecka w Kawęczynie był inny niż poprzednie – raczej niewesoły.

Moim zdaniem 13:07 05-06-20208 3

A to dlatego, że kilka dni wcześniej gmina Września musiała zdemontować plac zabaw wraz z boiskiem do siatkówki, ze względu na działania właściciela działki – Rajmunda Gąsiorka, który nie ukrywa, że doprowadził do tego, bo mieszkańcy Kawęczyna nie chcą jego kolejnej fermy.

Przypomnijmy, że od kilku lat mieszkańcy Kawęczyna bronią swych praw i nie zgadzają się, by gigantyczna ferma na ponad milion brojlerów rzeźnych znalazła się 240 metrów od ich domów. W swoich staraniach otrzymują cały czas wsparcie m.in. Rzecznika Praw Obywatelskich.

Likwidacja miejsca od 10 lat służącego dzieciom to odpowiedź na te działania. W tej sprawie dodatkowo bulwersuje fakt, że właściciel gruntu jest również radnym powiatowym w pobliskim Gnieźnie.

Czy takich działań oczekujemy od osób reprezentujących społeczeństwo? Spodziewalibyśmy się raczej większego zrozumienia potrzeb mieszkańców. Dlatego wystąpiliśmy do burmistrza Wrześni o podjęcie działań w sprawie placu zabaw. Niestety odpowiedź jest dość przewidywalna – na razie o żadnych działaniach nie ma mowy.

Maciej Słowiński

członek stowarzyszenia Projekt Wrześni

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

13:07 05-06-2020