Dzielnicowy spotkał się z trzecioklasistami „trójki”

Wrzesiński dzielnicowy został zaproszony na pogadankę do Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 3 we Wrześni. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

aktualności 10:17 08-02-20191 1

Policjanci pełniący funkcje dzielnicowych w Komendzie Powiatowej Policji we Wrześni realizują założenia ogólnopolskiego programu „Dzielnicowy bliżej nas”. W ramach tego projektu mundurowi angażują się w różnego rodzaju spotkania ze społeczeństwem oraz prelekcje z dziećmi i młodzieżą szkolną.

Do takiego spotkania doszło 7 lutego w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 3 we Wrześni. Dzielnicowy spotkał się z uczniami III klasy żeby porozmawiać z nimi na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

– W trakcie spotkania policjant skupił się na przekazaniu właściwych nawyków podczas poruszania się po drodze. Dzielnicowy wytłumaczył jak należy bezpiecznie korzystać na przykład z przejścia dla pieszych oraz jak powinno wyglądać dziecko w samochodzie. Chodzi tutaj o prawidłowe zapięcie pasów bezpieczeństwa w foteliku lub specjalnej podkładce do przewożenia dzieci – mówi Adam Wojciński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji we Wrześni.

Na zakończenie spotkania policjant rozdał dzieciom elementy odblaskowe w postaci zawieszek na plecak.

– Prelekcja nie była by w stu procentach spełniona gdyby nie było oczywiście zwiedzania policyjnego radiowozu. Była to taka mała nagroda za aktywność trzecioklasistów podczas spotkania – kończy rzecznik policji.

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

10:17 08-02-2019