Dziękujemy szkole muzycznej za harmonię tak potrzebną naszemu miastu

Obecnie w Powiatowej Szkole Muzycznej I stopnia we Wrześni uczy się 91 dzieci. To wspaniale, że jest tylu chętnych pośród młodzieży do nauki gry na instrumentach muzycznych. To dowód na to, jak potrzebna była ta szkoła lokalnej społeczności.

Moim zdaniem 08:00 27-09-20203 8

Przypomnijmy, że działania w sprawie jej utworzenia trwały grubo ponad 20 lat i w zeszłym roku zakończyły się pełnym sukcesem. Szkoła muzyczna w końcu została otwarta i muzyka na dobre rozgościła się w naszym mieście. Wszystko to dzięki zaangażowaniu i determinacji wielu osób, w tym Liliany Kuczy – obecnej dyrektorki, która od początku wytrwale dążyła do wyznaczonego celu.

W ubiegłym roku szkolnym nauka prowadzona była w następujących specjalnościach: fortepian, skrzypce, gitara klasyczna, akordeon, flet poprzeczny, klarnet, perkusja. Szkoła wciąż się rozwija, dlatego w tym roku do grupy instrumentów, na których uczą się grać młodzi adepci, dołączy trąbka. Wybitny współczesny historyk Norman Davies wskazywał, że idea i jedność Europy najlepiej wyraża się w dziedzictwie muzycznym. Bez wątpienia obecna w muzyce harmonia jest potrzebna naszemu miastu.

Walentyna Jakubik

członek stowarzyszenia Projekt Września

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

08:00 27-09-2020