Dziękuję wszystkim bohaterom „Solidarności” za wolną Polskę

Czterdzieści lat temu, w sierpniu i we wrześniu było w Polsce gorąco. We Wrześni też. Zapał do walki z obrzydłą komuną był wielki, ale też wielki był strach.

Moim zdaniem 11:21 04-09-202011 7

Komuniści mieli milicję, wojsko, bezpiekę, gospodarkę, aparat państwowy oraz media. Słowem: mieli wszystko, a obywatele prawie nic. A jednak to my, zwykli ludzie, zwyciężyliśmy.

Nie stałoby się to jednak, gdyby nie działacze „Solidarności”, którzy często z narażeniem życia i karier zawodowych, własną twarzą, imieniem, nazwiskiem i adresem zamieszkania „firmowali” rewolucję.

Dzisiaj, często zapominamy o tych ludziach, mamy skłonność do pomniejszania, a nawet bagatelizowania ich zasług. Oni zresztą nie ułatwiają nam zadania – są mocno podzieleni, obgadują się nawzajem... Tak, czy siak, winniśmy im podziękowania i szacunek.

Pomyślmy przez chwilę, jak żylibyśmy dzisiaj, gdyby nie to, że im się wtedy chciało, że mieli tyle odwagi, żeby rzucić rękawicę olbrzymowi. Ja dziś we własnym imieniu wszystkim bohaterom „Solidarności”, tym ze świecznika i tym, którzy byli i są w cieniu, mówię: dziękuję!

Waldemar Śliwczyński

redaktor naczelny „Wiadomości Wrzesińskich”

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

11:21 04-09-2020