Dzieci z powiatu wrzesińskiego pojadą na „Wakacje z Muszkieterami”

Dzięki trzeciej edycji akcji charytatywnej „Wakacje z Muszkieterami” sześcioro dzieci z powiatu wrzesińskiego wyjedzie na bezpłatne kolonie do Puszczy Kampinoskiej.

rekreacja 14:00 11-07-2018 0

Grupa młodych wrześnian rozpocznie wakacje wypełnione licznymi aktywnościami 15 lipca. Atrakcyjny program pobytu w Puszczy Kampinoskiej zapewni im rozwój umiejętności naukowych, artystycznych i sportowych. Uczestnicy kolonii odwiedzą również Warszawę, dla niektórych z nich będzie to pierwsza wizyta w stolicy Polski. Na trasie zwiedzania znajdują się m.in. Pałac Kultury i Nauki, Centrum Nauki Kopernik i PGE Narodowy.

Letni wypoczynek jest finansowany przez właścicieli sklepów Intermarché i Bricomarché, zaangażowanych w charytatywną działalność pomysłodawcy wyjazdów – Fundacji Muszkieterów. Łącznie w akcji weźmie udział 750 dzieci z całej Polski, w wieku 8-14 lat. Ambasadorką „Wakacji z Muszkieterami” jest medalistka olimpijska, Sylwia Gruchała, a honorowy patronat objął Rzecznik Praw Dziecka.

Przez trzy lata, dzięki właścicielom sklepów Intermarchè i Bricomarchè oraz Fundacji Muszkieterów, już blisko 3 000 potrzebujących dzieci wyjechało na wymarzone wakacje. Tegoroczna edycja projektu obejmie około 750 podopiecznych Fundacji Muszkieterów w całej Polsce. Kolonie potrwają aż do początku września. W sumie zaplanowano 8 turnusów. Fundacja Muszkieterów podjęła współpracę z fundacjami, stowarzyszeniami, domami dziecka, szkołami oraz lokalnymi instytucjami miejskimi, aby zapewnić uczniom wypoczynek po roku pełnym szkolnych wyzwań. 

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

14:00 11-07-2018 0