Działkowe jubileusze czyli święto ludzi, którzy pamiętają o ogrodach

Działkowcy z całego powiatu wspólnie obchodzili ogrodowe dożynki. Przy okazji uczczono zielone jubileusze.

społeczeństwo 02:09 29-07-20180 8

Powiatowy Dzień Działkowca zorganizowano 28 lipca. Ogrodowe święto rozpoczęło się od mszy w kościele pw. św. Józefa na Lipówce, podczas której podziękowano za tegoroczne plony.

Po nabożeństwie uczestnicy z towarzyszeniem Nekielskiej Orkiestry Dętej przemaszerowali na kemping.

Druga część uroczystości rozpoczęła się od wręczenia wyróżnień i odznaczeń. Swoje jubileusze obchodziły w tym roku cztery ogrody. Działkowcy z Pyzdr świętowali 70-lecie. ROD „Nad Wrześnicą” z Wrześni obchodziły 40-lecie, a ogrody z Kołaczkowa i Miłosławia 35-lecie.

Z okazji okrągłych „urodzin” prezesi działkowych wspólnot otrzymali pamiątkowe puchary i odznaczenia. Wręczał je Zdzisław Śliwa prezes okręgu poznańskiego i wiceprezes krajowej rady Polskiego Związku Działkowców.

Były też odznaczenia dla właścicieli najpiękniejszych działek.

Po przemówieniach i podziękowaniach działkowcy przeszli do piknikowych atrakcji.

Podczas uroczystości można było podziwiać piękne kwiaty oraz warzywa i owoce z wrzesińskich działek. Każdy ogród przygotował swój kosz pełen kolorowych i w pełni ekologicznych plonów. Było na co popatrzeć!

I choć działkowcom mocno daje się we znaki susza, to cieszą się z tego, co urosło. - Jesteśmy zadowoleni, bo każdy rok spędzony na działce jest dobry - podkreślają.

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

02:09 29-07-2018