Działka po byłym przedszkolu w Pyzdrach wystawiona na sprzedaż

21 maja zostanie rozstrzygnięty przetarg na sprzedaż działki po byłym przedszkolu w Pyzdrach. 

samorząd 19:51 17-05-20203 9

Gmina chce sprzedać działkę i środki przeznaczyć na inwestycje. Blisko półhektarowa działka przy ul. Jana Pawła II i Sportowej jest najbardziej atrakcyjną gminną nieruchomością, na którą w ostatnim czasie ogłoszono przetarg. Zgodnie ze studium zagospodarowania teren ten zostanie przeznaczony na zabudowę jednorodzinną.

Działka ma być sprzedana z pewnymi ograniczeniami, m.in. kupujący będzie zobowiązany do rozpoczęcia zabudowy w terminie 18 miesięcy od dnia zawarcia umowy, a maksymalnie 60 miesięcy po sprzedaży będzie musiał ją zakończyć. W ten sposób teren zostanie zabezpieczony przed brakiem jakichkolwiek działań kupującego.

- O zagospodarowaniu działki po tzw. starym przedszkolu myślimy od dłuższego czasu. Pomysłów było kilka, ostatecznie stanęło na funkcji mieszkaniowej, bo ta jest kluczowa dla przyszłości całej gminy. Dzisiaj, po długiej procedurze zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, wystawiamy działkę na sprzedaż. Dla zagwarantowania efektu jaki chcemy uzyskać, wprowadziliśmy zapis o konieczności zabudowy działki w przeciągu 5 lat od zawarcia aktu notarialnego - mówi burmistrz Przemysław Dębski.

Ankieta

Na co gmina powinna przeznaczyć ten teren ?

Thumb grobelny 1

Sławomir Grobelny

19:51 17-05-2020