Dyrektorzy z gminy Września powalczą o stanowiska

Gmina Września rozpisała konkursy na dyrektorów czterech placówek oświatowych. Wiemy już, gdzie nastąpią zmiany.

oświata 08:05 01-04-2018 2

Z informacji przekazanych nam przez Jarosława Malickiego, naczelnika Wydziału Oświaty Urzędu Miasta i Gminy we Wrześni, wynika, że konkursy dotyczą szkół podstawowych w Kaczanowie, Otocznej i wrzesińskiej „dwójce” oraz jedynego publicznego przedszkola we Wrześni – Pszczółki Mai.

– Termin składania ofert upłynął w 23 marca. Wiemy, że zmiany nastąpią tylko w jednej placówce, czyli Samorządowej Szkole Podstawowej nr 2 we Wrześni – mówi urzędnik. – Dotychczasowy dyrektor Mirosław Bryk przechodzi na emeryturę, dlatego nie przystąpił do tego konkursu – wyjaśnia Jarosław Malicki.

O stanowisko Bryka zawalczą: obecna wicedyrektor „dwójki” Violetta Koszarek oraz Joanna Frydrychowicz, która także pracuje w tej szkole, ale zajmuje się edukacją wczesnoszkolną.

Do pozostałych konkursów staną tylko obecni dyrektorzy, czyli nie będzie tam zmian. W Otocznej szefem pozostanie Dariusz Szykowny (na zdjęciu odbiera nagrodę od burmistrza podczas Dnia Edukacji Narodowej 2017), w Kaczanowie Zbigniew Przytarski, a w przedszkolu Pszczółka Maja Wiesława Filipiak. Wszystkie konkursy zostaną przeprowadzone między 10 a 12 kwietnia.

Także Starostwo Powiatowe we Wrześni rozpisało konkurs na dyrektora jednej z podległych mu placówek – Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 we Wrześni. Kandydaci mogą składać oferty do 12 kwietnia. 

Dorota Tomaszewska

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

08:05 01-04-2018 2