Dwie różne połowy. W derbach powiatu Płomień lepszy od Sparty-Sklejki

Podczas meczu rozgrywanego na boisku w Orzechowie oba zespoły, zarówno Sparta-Sklejka jak i Płomień, zaprezentowały dwie różne postawy w trakcie pierwszej i drugiej połowy. Okazało się, że zdecydowanie lepiej na tym wyszli neklanie.

piłka nożna 14:02 08-09-20190 0

Pierwszy fragment pojedynku należał do piłkarzy Sparty-Sklejki. Atakujący orzechowianie wywalczyli kilka rzutów rożnych, groźnie dośrodkowywali piłkę w pole karne Płomienia. Najlepszą okazję do zdobycia bramki orzechowianie w tym fragmencie gry mieli w 7. min, ale piłkę uderzoną przez Kornela Witczaka z dystansu strzegący bramki Płomienia Krystian Dzwoniarkiewicz zdołał sparować na rzut rożny. Około 20. min lepszy fragment gry zanotowali neklanie. Przyniosło to im szansę bramkową Adriana Matysiaka i Marcina Walkowiaka. W 29. min piłkę, która odbiła się od któregoś z graczy rykoszetem Marcin Lewandowski z trudem zdołał wygarnąć spod poprzeczki bramki Sparty-Sklejki. Ostatni kwadrans przed przerwą ponownie należał do gospodarzy. W 30. min wychodzącego do sytuacji sam na sam z bramkarzem Witczaka w ostatniej chwili powstrzymać zdołał Kacper Stróżyna. Po następnej akcji po dośrodkowaniu Witczaka w pole karne Płomienia będący na 5. metrze Rafał Dudek zamiast do siatki trafił piłką w poprzeczkę. Potem będącemu w polu karnym Dudkowi nie udało się dobrze przyjąć futbolówki. Płomień próbował odgryzać się uderzeniami piłki z dystansu. Po najgroźniejszym z nich futbolówkę uderzoną przez Matysiaka z trudem obronił Lewandowski. W 40. min Sparta-Sklejka po raz kolejny powinna zdobyć bramkę. Pojedynek sam na sam z Dzwoniarkiewiczem przegrał jednak Nikodem Przybylski. Gol dla gospodarzy padł w ostatniej minucie przed przerwą. Po podaniu pomiędzy obrońców Płomienia będący w sytuacji sam na sam z Dzwoniarkiewiczem Michał Pawlak minął go zwodem umieszczając piłkę w pustej bramce.

Po przerwie układ sił na boisku radykalnie się zmienił. Stroną przeważającą stali się neklanie, którzy już w 48. min doprowadzili do wyrównania. Piłkę w bramce Sparty-Sklejki po uderzeniu po długim rogu umieścił Patryk Malinger. W 56. min Płomień wyszedł na prowadzenie. Po zagraniu przez Malingera piłki wzdłuż bramki Sparty-Sklejki z bliska do siatki orzechowian trafił Szymon Szalaty. Wydarzenia z 60. min mogłyby wskazywać na to, że neklanie znajdą się w sporych opałach. Po faulu na wychodzącym do sytuacji sam na sam z bramkarzem Adamie Królaku M. Walkowiak bezpośrednio został ukarany czerwoną kartką. Gra w przewadze przyniosła orzechowianom tylko frustrację. W 70. min siły na boisku się wyrównały. Po rękoczynie na Dzwoniarkiewiczu z boiska usunięty został Arkadiusz Barczak. Płomień przeważał na boisku, a piłkarze Sparty-Sklejki słabli. W 75. min neklanie zdobyli trzeciego gola. Po dośrodkowaniu Norberta Szklarza z rzutu rożnego próbujący interweniować Lewandowski skierował piłkę do własnej bramki. W ostatniej minucie meczu Szklarz ustalił wynik na 4:1 dla Płomienia trafiając do bramki bezpośrednio z rzutu rożnego.

- Do meczu zmuszeni byliśmy przystąpić bez sześciu podstawowych zawodników. Kompletnemu przemeblowaniu musiała ulec formacja obronna. Siła naszego zespołu i przygotowanie fizyczne pokazało, że jesteśmy lepsi od Sparty-Sklejki. Mając do dyspozycji wszystkich zawodników możemy optymistycznie patrzeć w przyszłość – komentował trener Płomienia Bartłomiej Figas.

- Mecz przegraliśmy w głowach. Do przerwy okazaliśmy się bardzo nieskuteczni, a powinniśmy prowadzić 3:0 i byłoby po sprawie. W drugiej połowie zaczęliśmy popełniać błędy indywidualne – krótko oceniał trener Sparty-Sklejki Marcin Lewandowski.

Sparta-Sklejka Orzechowo zagrała w składzie: Lewandowski – Przybył (60. Królak), Miśkiewicz, Barczak, Sypniewski – Kubacki – Szymczak, Przybylski (80. Zbierski), Pawlak, Witczak – Dudek (60. Wejnert)

Płomień Nekla zagrał w składzie: Dzwoniarkiewicz – Stróżyna, Maciejewski, M. Walkowiak, Domżalski – Sz. Szalaty (78. Tonder), Wyrzykiewicz (80. Brzychcy), Kogut, Szklarz, Malinger (85. Figas) – Matysiak (65. Lepczyński)

Klasa okręgowa, Sparta-Sklejka Orzechowo – Płomień Nekla 1:4 (1:0)

14:02 08-09-2019