Dwa zespoły z szansą na mistrzostwo WTPN. O tytule zadecyduje bezpośredni pojedynek w ostatniej kolejce

Komplet punktów zdobytych w pierwszej lidze futsalu WTPN przez Materiały Budowlane Andrzejewski i Master Sport spowodował, że do pojedynku o mistrzostwo dojdzie w bezpośrednim starciu tych drużyn w ostatniej kolejce spotkań.

piłka nożna 15:08 13-02-2018 0

W minioną niedzielę w przedostatniej kolejce pierwszej futsalowej ligi WTPN tak naprawdę istotne były tylko dwa wyniki meczów – lidera i wicelidera. Przewodzący w tabeli Master Sport po bardzo ciekawej potyczce rozgromił ostatecznie Capri Lucca. Zajmujące drugie miejsce Materiały Budowlane Andrzejewski zdobyły za darmo komplet punktów, bo zespół Meble Duszyński/Studio VIVA nie pojawił się na parkiecie. W meczu zamykającym rozgrywki w niedzielę, 18 lutego o godzinie 19.40 dojdzie zatem do bezpośredniego pojedynku rozstrzygającego o tytule mistrzowskim. Materiały Budowlane Andrzejewski muszą to spotkanie wygrać. Będącym w lepszej sytuacji graczom Master Sport do zdobycia tytułu wystarczy tylko remis.

W drugiej lidze, w której sprawa mistrzostwa i awansu zespołu Intercars Września jest już przesądzona dwa pojedynki zakończyły się niespodziewanymi wynikami. Lider, Intercars Września stracił punkty za sprawą remisu z Szerszeniami. Zajmująca drugie miejsce w tabeli Motoklinika podzieliła się natomiast punktami z Wrochmetem. Mecze ostatniej kolejki zadecydują o tym, czy tytuł wicelidera przypadnie Techpakowi, czy drużynie Obłaczkowo/KGJ.

I liga, kolejka XIII

Master Sport - Capri Lucca 8:2 (2:0)

Pomimo wysokiego końcowego wyniku mecz okazał się naprawdę ciekawy, inny niż większość dotychczasowych. Wszystko za sprawą graczy Capri Lucca, którzy zastosowaną taktyką kompletnie zaskoczyli Master Sport. Od pierwszej minuty bramkarza Capri Lucca wtedy, kiedy to tylko było możliwe zastępował dając przewagę liczebną w polu Jakub Cierpiszewski. W 4. min miejsce miała bardzo zaskakująca decyzja sędziów, którzy najpierw gola zdobytego dla Capri przez Błażeja Frontczaka uznali, a po chwili odwołali. Gracze Capri Lucca przeważali w posiadaniu piłki, co rusz zmuszając Master Sport do obrony. Strzegący bramki Master Sport Krystian Dzwoniarkiewicz musiał się wykazywać wieloma intuicyjnymi obronami. Po uderzeniu Bartłomieja Figasa z rzutu wolnego o atomowej wręcz sile Master Sport objął w 14. min prowadzenie. Na kilka sekund przed przerwą na 2:0 trafieniem do pozostawionej bez opieki bramki podwyższył Konrad Zandrowicz.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy kontaktowego gola dla Capri Lucca zdobył Patryk Pawłowski i taktyka z wycofywaniem bramkarza nabrała znowu sensu. Gole zdobyte w 25. min przez Kamila Będzieszaka i w 27. min przez Damiana Bernarda przesądziły już chyba o końcowym zwycięstwie Master Sport. Ostatnim zrywem Capri Lucca była bramka na 2:4 zdobyta w 27. min przez Cierpiszewskiego. Potem gracze Master Sport zaczęli sobie coraz lepiej radzić przy odbiorze piłki i trafiać do pozostawionej bez opieki bramki przeciwników. Wynik spotkania na 8:2 został ustalony po kolejnych trafieniach Filipa Janiszewskiego, Zandrowicza, Kamila Kozielskiego i Norberta Grzelaka.

Meble Duszyński/Studio VIVA - Materiały Budowlane Andrzejewski 0:5 (wo)

Fundamenty - Kopcup.pl 9:3

Izo-Expert - Ignasiak Sport 1:1

II liga, kolejka XVII

Szerszenie - Intercars Września 2:2

Obłaczkowo/KGJ - Letniaprzygoda.eu 4:0

Wrochmet - Motoklinika 2:2

Techpak - Benteler Automotive 5:1

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

15:08 13-02-2018 0