Dwa medale zawodników Wrzesińskiego Klubu Karate podczas turnieju w Krotoszynie

Zawody Pucharu Polskiej Unii Karate WKF – Krotoszyn 2019 zgromadziły na starcie najlepszych zawodników z kraju. W tej stawce dwa medale udało się zdobyć trzyosobowej ekipie Wrzesińskiego Klubu Karate.

sporty walki 17:26 26-11-20190 0

Puchar Polskiej Unii Karate WKF – Krotoszyn 2019 rozegrano w dniu 23.11.2019 r. W zawodach udział wzięło w kategoriach od młodzika do seniora 398 zawodników reprezentujących 54 kluby karate olimpijskiego WKF z całej Polski.

Z wrześnian pierwszy do rywalizacji stanął Karol Kostrzewa kończąc swój udział w kata indywidualnym juniorów młodszych zajęciem piątego miejsca.

Potem rozpoczęły się straty w kumite. Startujący w kumite indywidualnym juniorów młodszych -70 kg Mikołaj Siepielski zakończył rywalizację zajęciem piątego miejsca. W kolejnym swoim starcie Karol Kostrzewa w kumite indywidualnym juniorów młodszych -63 kg również uplasował się na piątym miejscu. W tej samej konkurencji wystąpił także Klaudiusz Bandulik. Tu zła passa zawodników WKK została przełamana i po trzech wygranych walkach Klaudiusz awansował do finału. Po wyrównanym pojedynku finałowym musiał jednak ostatecznie zadowolić się srebrnym medalem. Po konkurencjach indywidualnych przyszedł czas na konkurencje drużynowe. Drużyna w składzie Karol Kostrzewa, Klaudiusz Bandulik i Mikołaj Siepielski swój występ ukoronowała zdobyciem srebrnego medalu w kumite drużynowym juniorów młodszych.

- Był to czas twardych i bezpardonowych zmagań, jak przystało na zawody takiej rangi. Nie mogło również i nas tam zabraknąć. Mimo skromnej obsady przywieźliśmy dwa srebrne medale. Bardzo gratulujemy każdemu z zawodników, którzy zdobyli kolejne doświadczenia pokazując, że obrana droga na treningu i praca przynosi efekty. Jak zawsze nie zawiedli rodzice dzielnie wspierając każdego z walczących – komentował prezes WKK Tomasz Kostrzewa.

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

17:26 26-11-2019