Dwa medale wrześnian. Kolejny dobry występ zawodników Wrzesińskiego Klubu Karate

Zawodnicy Wrzesińskiego Klubu Karate z powodzeniem wystartowali w turnieju Arashi Cup w Legnicy. Występ przyniósł wrześnianom srebrny medal w konkurencji kata i kumite.

sporty walki 20:13 11-12-20180 0

Turniej Karate Olimpijskiego WKF Arashi Cup pod patronatem Polskiej Unii Karate przeprowadzono w dniu 8 grudnia 2018 r. w Legnicy. Organizatorem zawodów był Klub Karate ARASHI Legnica oraz Karate Goju Ryu Shuseikan Poland Ścinawa. W Legnicy zjawili się zawodnicy nie tylko z Polski, ale także klubów karate z Rumunii, Łotwy i Czech. Łącznie w rywalizacji wzięło udział ponad 300 zawodników z około 40 klubów.

- Do udziału w turnieju wystawiliśmy naszych trzech najstarszych zawodników: Klaudiusza Bandulika, Karola Kostrzewę i Igora Piaskowskiego. Chłopacy rywalizowali w konkurencjach kata i kumite. Wszystkie kluby przywiozły najlepszych zawodników i poziom w każdej konkurencji był naprawdę bardzo wysoki. Kilkunastogodzinny wyjazd okazał się bardzo wyczerpujący – przedstawiał prezes WKK Tomasz Kostrzewa.

Rywalizację rozpoczął Karol Kostrzewa w konkurencjach kata. Startując ze starszymi od siebie w kata indywidualnym kadetów przegrał pierwszą walkę odpadając. Jednocześnie na macie obok rozpoczęto konkurencję kata indywidualne chłopców 12-13 lat, do której przystąpiło 23 zawodników. Tutaj Karol Kostrzewa okazał się nie do zatrzymania aż do finału, wygrywając cztery walki w stosunku po 5:0. W finale przegrał natomiast z zawodnikiem z Klubu Karate NIDAN z Zielonej Góry, zdobywając ostatecznie srebrny medal.

Dwóch pozostały zawodników WKK rywalizowało w konkurencjach kumite. Igor Piaskowski w kumite indywidualnym chłopców 12-13 lat +50 kg zajął 5. miejsce. W kategorii starszej, kumite indywidualne chłopców 14-15 lat -63 kg przegrał pierwszą walkę kończąc tym razem udział w zawodach bez medalu.

Srebrny medal zdobył natomiast startujący w kumite indywidualnym chłopców 14-15 lat -63 kg Klaudiusz Bandulik. W drodze do finału Klaudiusz Bandulik był nie do pokonania. Pierwszą walkę wygrał w rewelacyjnym stylu 5:4, odrabiając aż 4 punkty straty. Kolejny pojedynek wygrał 7:3, a następny 5:2. W finale przegrał natomiast 5:8 z zawodnikiem Karate Klub Bodaikan Szczecin zdobywając srebro.

20:13 11-12-20180 0