Drzwi otwarte w ZSTiO Września odwołane z powodu obawy przed koronawirusem

Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni zdecydował się na odwołanie drzwi otwartych z powodu „potencjalnego zagrożenia epidemiologicznego”.

oświata 13:00 04-03-20205 17

W związku z potencjalnym zagrożeniem epidemiologicznym dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. gen. dr. Romana Abrahama we Wrześni odwołuje Drzwi Otwarte, których organizacja zaplanowana była na 7 marca 2020 r. Biorąc pod uwagę dobro uczniów, pracowników szkoły i odwiedzających, zachowanie wszelkich możliwych środków bezpieczeństwa jest dla władz placówki kluczowe. O terminach kolejnych imprez promocyjnych będziemy informować na bieżąco – czytamy w komunikacie na stronie szkoły podpisanym przez dyrektora Damiana Hoffmanna.

Poproszony przez nas o szczegóły, wyjaśnia:

– Działam prewencyjnie w trosce o dobro uczniów i pracowników szkoły. Główna przyczyna tej decyzji to fakt, że na naszych drzwiach otwartych zawsze pojawiają się ludzie z zewnątrz. Chcemy po prostu zminimalizować ryzyko zarażenia. Poza tym drzwi otwarte to nie jest impreza przywiązana do konkretnego terminu, więc równie dobrze może się ona odbyć w kolejnych miesiącach. Natomiast wszystkie lekcje w szkole będą odbywały się zgodnie z planem – dodaje D. Hoffmann.

Powtórzmy apel Krzysztofa Pałczyńskiego, Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego we Wrześni:

– Proszę o zachowanie spokoju i zdrowego rozsądku. Przed koronawirusem możemy się ustrzec, stosując te same zalecenia co przy grypie. Należy myć często ręce wodą z mydłem, lub dezynfekować przy pomocy preparatów alkoholowych. Unikać dotykania oczu i nosa, aby nie roznosić zarazków. Należy często wietrzyć pomieszczenia. Unikać kontaktu z chorymi osobami, zachowując co najmniej 1 metr odległości, szczególnie tymi, którzy kaszlą, kichają i mają gorączkę. Podczas kaszlu i czyszczenia nosa i ust trzeba zakrywać chusteczką jednorazową, którą po użyciu wyrzucić, a jeśli nie ma chusteczki, to podczas kichania i kasłania zasłonić nos i usta rękawem powyżej łokcia, a nie dłońmi. Jeżeli są wątpliwości co do stanu zdrowia, można kontaktować się ze stacją sanitarno – epidemiologiczną, szpitalnym oddziałem zakaźnym, lub pogotowiem ratunkowym.

Na zdjęciu głównym jeden z pokazów na zeszłorocznych Drzwiach Otwartych ZSTiO.

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

13:00 04-03-2020