Drużyna ludowców w wyborach nie będzie obiecywać fajerwerków

Podczas wtorkowego spotkania, które odbyło się w restauracji Margerita we Wrześni, Polskie Stronnictwo Ludowe przedstawiło kandydatów, którzy będą ubiegać się o mandat do rady powiatu i sejmiku województwa.

samorząd 19:48 02-10-2018 51

W okręgu obejmującym Kołaczkowo i Pyzdry liderem listy jest były burmistrz Pyzdr Krzysztof Strużyński

Krzysztof Strużyński i Wojciech Jankowiak

W Miłosławiu „jedynką” będzie sołtys Skotnik Rafał Sztuka. Tuż za nim znalazł się Roman Świtek, które obecnie sprawuje mandat radnego Rady Miejskiej w Miłosławiu. Dodajmy, że wieloletni samorządowiec 23 lutego na zebraniu wiejskim w Pałczynie zapowiedział, że nie będzie walczyć o reelekcję.

– Czas na młodych. Mam swój wiek i szczerze mówiąc, chciałbym pożyć trochę dla siebie – wyjaśniał wówczas swoją decyzję „WW”.

– Rzeczywiście tak powiedziałem. Myślałem jednak o radzie miejskiej, a nie o radzie powiatu – tłumaczy obecną sytuację R. Świtek. - Uległem po namowach Jarosława Sobczaka. Zawsze go krytykowałem, że na listach nie ma osób, które są związane z wsią, rolnictwem. I kiedy przyszedł do mnie z propozycją startu stwierdziłem, że nie mogę mu odmówić, bo przyszedł do rolnika. Nie liczę, że zdobędę mandat. Uważam, że mam marne szanse. PSL ma ostatnio słabe notowania choć niektórzy mówią, że partia się odradza. Ja tego jednak nie widzę – stwierdza z rozbrajającą szczerością radny z Pałczyna.

Roman Świtek

W okręgu Września wieś i Nekla na pierwszym miejscu znalazł się Mikołaj Kubiaczyk, a „jedynką” w stolicy powiatu będzie były wicestarosta Paweł Guzik.

Paweł Guzik
Mikołaj Kubiaczyk

Na konferencji przedstawiono również kandydatów do sejmiku. W okręgu nr 3 obejmującym powiaty - poznański, gnieźnieński, wrzesiński, średzki i śremski liderem jest wicemarszałek województwa wielkopolskiego Wojciech Jankowiak (Skórzewo). 

Kandydaci do sejmiku województwa

Pozostali kandydaci to: Mirosława Kaźmierczak (Środa Wielkopolska), Marek Baumgart (Kobylnica), Agnieszka Brzezińska (Poznań), Teodor Stępa (Sroczewo), Janusz Winiarski (Niechanowo), Jerzy Mazurkiewicz (Biechowo), Monika Berlik (Napoleonowo), Arkadiusz Błochowiak (Poznań) i Grażyna Manikowska-Krawiec (Stęszewko).

Dodajmy, że kandydatem ludowców w wyborach na burmistrza Miłosławia jest Jarosław Sobczak, a na wójta w Kołaczkowie Teresa Waszak.

– Jarek jest doskonałym pracownikiem Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu (pełni w nim funkcję zastępcy dyrektora departamentu środowiska – przyp. red.) i jeśli wygra wybory to będzie to ze stratą dla województwa – stwierdził W. Jankowiak. Chwilę wcześniej zapewnił, że jego drużyna nie będzie obiecywać w wyborach żadnych fajerwerków. 

Urszula Remisz, Jarosław Hendrysiak i Mirosław Balicki
Kandydaci na radnych sejmiku

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

19:48 02-10-2018 51