Drużyna Gruszczyńskiego „w bitwie o lepsze czasy i zmiany” obiecuje Nowe Centrum Miłosławia

Kandydat na burmistrza Miłosławia Hubert Gruszczyński przedstawił swój program wyborczy pod nazwą „Aktywnie, bezpiecznie, skutecznie”. Zapowiada w nim m.in. Nowe Centrum Miłosławia, fontannę na placu Wiosny Ludów czy budowę ścieżek pieszo-rowerowych.

samorząd 16:03 06-10-2018 57

Prezentacja programu odbyła się w sobotę 6 października w Miłosławskim Centrum Kultury. W spotkaniu wzięły udział m.in. osoby, które z ramienia Razem dla Gminy Miłosław walczyć będą od mandaty w radzie miejskiej.

– Dzisiaj rozpoczynamy oficjalnie bitwę o gminę Miłosław. Bitwę o lepsze czasy i zmiany – mówiła radna, a zarazem sołtys Orzechowa Małgorzata Bzowa. - Do wyborów zostały dwa tygodnie. Wykorzystamy ten czas na rozmowy z mieszkańcami. Przekonamy ich do naszego programu i naszego kandydata na burmistrza. Będziemy im mówić co już zostało zrobione i co chcemy zrobić w kolejnej kadencji – dodała.

Małgorzata Bzowa 

Hubert Gruszczyński przedstawił swoje hasło wyborcze, które brzmi „Aktywnie, bezpiecznie, skutecznie”. Przewodniczący rady wyjaśnił, że dobór słów nie jest przypadkowy.

Małgorzata Bzowa przed spotkaniem zwracała uwagę na każdy detal 

– Przez te cztery lata udowodniliśmy, że jesteśmy aktywni. Skąd słowo bezpieczni? Stąd, że wybór naszych osób gwarantuje gminie bezpieczeństwo. Mieszkańcy wiedzą, że podejmujemy decyzje, które są dla nich dobre. Skutecznie? Przez cztery lata współrządziliśmy gminą nie mając burmistrza. Mimo to potrafiliśmy dokonać wielu zmian. Myślę tutaj przede wszystkim o utwardzeniu tzw. biedaczkowa w Miłosławiu i budowie Centrum Sportowo-Dydaktycznego w Orzechowie – mówił H. Gruszczyński. – Nasza drużyna zbudowana jest z różnych osób. Wywodzą się one z różnych środowisk. Wszyscy mają jednak jeden wspólny cel. Zmieniać naszą gminę na lepsze – kontynuował.

Hubert Gruszczyński

Przewodniczący rady mówił, że wbrew temu co cztery lata mówili jego oponenci nie zlikwidował żadnej placówki oświatowej.

– Teraz słyszę od mieszkańców, że zadłużyliśmy strasznie gminę, bo zrobiliśmy „biedaczkowo”. Mówi się im, że w kolejnych latach nic już się nie uda zrobić. Prawda jest taka, że na koniec kadencji gmina będzie w lepszej sytuacji finansowej niż była cztery lata temu – podkreślił.

Spotkanie odbyło się w ośrodku kultury

W swoim programie wyborczym zapowiada m.in. likwidację stanowiska wiceburmistrza, rozbudowę Szkoły Podstawowej w Miłosławiu i stworzenie dzieciom z przedszkola Koszałek Opałek w Miłosławiu placówki na miarę XXI wieku. W programie znalazło się też kontynuowanie modernizacji dróg na „biedaczkowie” i wokół Stawu Pawelskiego. Zapowiedział też utwardzenie dróg w Lipiu, Skotnikach i na terenie Orzechowa.

Ankieta

Likwidacja stanowiska wiceburmistrza jest dobrym pomysłem?

– Chcemy dokonać rewitalizacji rynku w Miłosławiu. Będziemy dążyć do tego aby pojawiła się na nim m.in. fontanna. Chcemy też zrobić buforowy parking przy ul. Zamkowej – mówił H. Gruszczyński. Przewodniczący rady zapowiedział również, że na terenie dawnego zakładu odzieżowego Mikon będzie chciał stworzyć Nowe Centrum Miłosławia.

– Są szanse na odzyskanie tego gruntu. Jest szansa, że przejmie go Skarb Państwa – stwierdził H. Gruszczyński.

Ankieta

Co powinno powstać na terenie dawnego Mikonu?

W programie znalazło się też skanalizowanie Bagatelki i opracowanie dokumentacji na budowę kanalizacji w Czeszewie.

Od lewej: Małgorzata Michałowska, Maria Orzechowska, Hubert Gruszczyński, Hanna Spychała i Małgorzata Bzowa

– Rozpoczniemy rozmowy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych na temat budowy ścieżek pieszo-rowerowych, które połączą Miłosław z Kębłowem, Skotnikiami i Wrześnią, a także Miłosław z Białym Piątkowem. Jesteśmy gotowi wziąć na siebie koszty opracowania dokumentacji technicznej. Pójdziemy śladem Wrześni – mówił Gruszczyński.

Od lewej: Andrzej Wnuk, Adam Pańczak, Hubert Gruszczyński, Maciej Jankowiak i Dawid Strzelczyk

Razem dla Gminy Miłosław wyborach wystawił 14 kandydatów. Wśród nich jest m.in. Dawid Strzelczyk, Hanna Spychała, Małgorzata Bzowa i Maria Orzechowska.

– Uważamy, że Hubert Gruszczyński będzie bardzo dobrym burmistrzem Miłosławia. Swoją dotychczasową pracą, a przede wszystkim osiągnięciami pokazał, że jest najlepszą osobą do objęcia funkcji burmistrza. Czas na zmiany – podkreślali zgodnie kandydaci na radnych.  

Kandydaci na radnych z Orzechowa: Maria Orzechowska, Andrzej Wnuk i Małgorzata Bzowa

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

16:03 06-10-2018 57