Drużyn klasy okręgowej przygotowują się do wiosennej rundy rewanżowej

W zaawansowaną fazę treningową wkroczyły drużyny piłkarskie przygotowujące się do rundy wiosennej. Płomień Nekla walczył będzie o jak najwyższe miejsce, Sparta-Sklejka Orzechowo będzie chciała się utrzymać w lidze.

piłka nożna 20:46 16-02-20180 2

Sparta-Sklejka Orzechowo przygotowania do rundy wiosennej w klasie okręgowej rozpoczęła już w pierwszym tygodniu stycznia. Pierwszym z elementów treningowych był udział w organizowanym przez siebie turnieju halowym Sklejka Cup. W styczniu zespół seniorów trenował trzy razy w tygodniu. Dwukrotnie były to zajęcia w hali sportowej w Bugaju, a raz w siłowni. W lutym jedna z jednostek treningowych ma być realizowana na boisku. Orzechowianie do rozpoczęcia rozgrywek, które ma nastąpić w dniu 17.03.2018 r. zaplanowali rozegranie sześciu meczów sparingowych. W pierwszym z nich w Jarocinie Sparta-Sklejka 3:4 uległa Orlikowi Miłosław. W drugim orzechowianie również w Jarocinie 6:2 pokonali Spartę Konin. Trzy kolejne spotkania Sparta-Sklejka również zamierza rozegrać na boisku ze sztuczną trawą w Jarocinie. W dniu 19.02.2018 r. z WKS Witaszyce, 26.02.2018 r. z Pogonią Książ i 03.03.2018 r. z Gromem Golina. Rozegranie ostatniego ze sparingów z Pelikanem Niechanowo planowane jest na 10.03.2018 r. w Orzechowie.

W zespole zaszły niewielkie zmiany. Nikt z dotychczasowych zawodników nie opuścił klubu, ani nie zrezygnował z gry. Skład uzupełniony został o bramkarza Dawida Kaczmarka (Avia Komorniki) i wracającego do treningu Marcina Adryana. Jak twierdzi trener Janusz Hofman cel na wiosnę jest tylko jeden: utrzymanie w klasie okręgowej.

Płomień Nekla treningi wznowił w połowie stycznia. Przed tym czasem zawodnicy pod względem kondycyjnym mieli za zadanie przygotować się indywidualnie. Gracze Płomienia trenują dwa razy w tygodniu. W środy mają wyczerpujący trening siłowy w hali sportowej w Nekli. W czwartki trenują natomiast w hali sportowej SSP nr 6 we Wrześni. W ramach przygotowań do rundy wiosennej zapanowano rozegranie pięciu meczów sparingowych. W pierwszym z nich rozegranym na boisku ze sztuczną trawą w Swarzędzu Płomień 2:2 zremisował z Piastem Kobylnica. W drugim pojedynku neklanie 2:3 przegrali z Sucharami Suchy Las. Kolejne mecze sparingowe neklan: 17.02.2018 r. z Vitcovią Witkowo (boisko ze sztuczną trawą w Gnieźnie), 25.02.2018 r. z ZKS Zagórów (boisko w Zagórowie), 09.03.2018 r. z Sucharami Suchy Las (boisko w Nekli).

Podobnie jak w Orzechowie w składzie neklan zmian nie ma prawie wcale. Nikt ze składu nie ubył. Z wypożyczenia do Maratończyka Brzeźno powrócił natomiast Jakub Brzychcy. Jest również szansa na uzupełnienie kadry o dwóch nowych zawodników.

- W tej chwili jesteśmy na pewno bardziej dojrzałym zespołem niż pół roku temu. Wiosną będziemy próbowali się rozwijać i śrubować wynik z jesieni. Dzięki dobrej rundzie jesiennej mamy najspokojniejszą zimę od trzech sezonów – przedstawiał trener Bartłomiej Figas.

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

20:46 16-02-20180 2