Druhowie z Czeszewa podsumowali miniony rok. Wzrosła liczba interwencji

W niedzielę 12 lutego w świetlicy wiejskiej w Czeszewie odbyło się walne zebranie sprawozdawcze jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Wzięło w nim udział blisko stu strażaków.

samorząd 20:35 19-02-2018 0

Wśród zaproszonych gości znalazł się m.in. burmistrz Zbigniew Skikiewicz i przewodniczący rady Hubert Gruszczyński. Na zebranie przyjechał również Piotr Trawiński, komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Wrześni oraz Andrzej Janka, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych we Wrześni.

Sprawozdanie z działalności OSP przedstawił prezes jednostki Roman Dolata. Do sukcesów w roku minionym zaliczył on przede wszystkim wymianę dwóch bram garażowych. Inwestycja kosztowała ponad 24 tys. złotych. Pieniądze na ich zakup pochodziły z dotacji udzielonej w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (15 tys. zł). Pozostałą kwotę przekazali radni.

Sprawozdanie z działalności operacyjnej przedstawił naczelnik Łukasz Michalak. Wynikało z niego, że druhowie z Czeszewa w roku minionym wyjeżdżali do 35 zdarzeń. W roku 2016 było ich 20, a rok wcześniej 26.

– W roku minionym odnotowaliśmy 7 wyjazdów do pożarów. Pierwszy z nich był Skotnikach. Palił się tam budynek gospodarczy. 11 marca zostaliśmy zadysponowani do pożaru, który wybuchł na terenie Sklejki Orzechowo. 28 kwietnia gasiliśmy pożar sadzy w przewodzie kominowym na terenie Czeszewa. Kolejny wyjazd dotyczył pożaru samochodu ciężarowego w Rudkach. Strażacy wyjeżdżali również do pożaru budynku wielorodzinnego w Pałczynie oraz do pożaru poddasza w Rudkach. Ostatni wyjazd dotyczył pożaru domu w Orzechowie – wyliczał Ł. Michalak.

Najaktywniejsi strażacy biorący udział w akcjach to: Tomasz Kasprzak (23), Przemysław Kasprzak (21), Paweł Fórmaniak (19), Łukasz Wawerczyk (15), Artur Wawerczyk (13), Marcin Antczak (11), Błażej Wojtyś (11), Mariusz Antczak (8), Bartosz Michalak (8) i Rafał Wojtyś (8). 

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

20:35 19-02-2018 0