Drugi przetarg z korzystniejszą ofertą. Kontynuacja remontu nie będzie zagrożona

Nieco ponad dwa tygodnie wystarczyły, aby pojawiła korzystniejsza oferta w przetargu na dalszy remont nekielskiego pałacu.

samorząd 21:55 11-03-20190 20

W piątek 8 marca nastąpiło otwarcie ofert w drugim przetargu dotyczącym remontu pałacu, który ma polegać m.in. na budowie izby pamięci i tarasu widokowego. Ponownie pojawiła się tylko jedna propozycja złożona przez Zakład Ogólnobudowlany Stanisława Szczęsnego. Wyniosła ona 932 246,50 zł i była znacznie niższa niż oferta złożona w pierwszym przetargu.

W gminnym budżecie zarezerwowano na inwestycję 920 500 tys. zł. Złożona propozycja jest co prawda droższa o niecałe 12 tys. zł, jednak prawdopodobnie ta kwota zostanie dołożona do wstępnego kosztorysu poprzez przesunięcia w budżecie.

Warto też przypomnieć, że w pierwszym przetargu firma Stanisława Szczęsnego zaproponowała 1 006 270,47 zł. Teraz obniżyła swoją ofertę o ponad 70 tys. zł. Wiele wskazuje na to, że przedsiębiorstwo chciało możliwie jak najwięcej ugrać na przetargu. Gdy okazało się, że nie będzie to jednak takie proste, oferta została bardziej dostosowana do kosztorysu. Sprzyjająca zapewne była też świadomość, że żadna inna firma nie jest zainteresowania remontem pałacu w Nekli.

Przypomnijmy, że inwestycja uzyskała dofinansowanie w wysokości 500 tys. zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i dlatego musi zostać zrealizowana w tym roku. Efekt końcowy tego etapu remontu zabytku poznamy najprawdopodobniej pod koniec listopada.

Thumb jagie%c5%82a

Radosław Jagieła

21:55 11-03-2019