Druga wygrana Victorii. Wrześnianie przywożą komplet punktów z Trzemeszna

Wyjazdowy pojedynek ze Zjednoczonymi Trzemeszno okazał się dla graczy Victorii dość ciężką przeprawą. Losy meczu na własną korzyść wrześnianie zdołali przechylić dopiero w drugiej połowie.

piłka nożna 17:25 10-03-20190 2

W rundzie jesiennej gracze Victorii pierwsze cztery mecze rozegrali na własnym boisku zdobywając tylko dwa punkty za sprawą remisów z Wartą Międzychód i Zjednoczonymi Trzemeszno. Pierwsze cztery spotkania na wiosnę wrześnianie zmuszeni są zatem rozegrać na wyjazdach. Już po dwóch meczach, w których Victoria zdobyła komplet punktów można powiedzieć, że sytuacja radykalnie zmieniła się na lepsze.

Pierwsza połowa meczu rozgrywanego na boisku Trzemesznie nie przyniosła zbyt wielu emocji. Pojedynek okazał się bardzo wyrównany, ale poziom jaki zaprezentowali zawodnicy obu drużyn do zbyt wysokich nie należał. Gracze Victorii nie potrafili wypracować sobie żadnej okazji do zdobycia gola. Gospodarze bramce strzeżonej przez Tobiasza Nowickiego zagrozili tylko raz, będąc bliscy zaliczenia celnego trafienia w 15. min. Po dośrodkowaniu w pole karne Victorii zawodnik Zjednoczonych uderzył piłkę głową, ale ta zamiast do siatki trafiła w słupek.

Po zmianie stron wrześnianie wypracowali sobie cztery okazje strzeleckie, po których zdobyli dwie bramki na wagę zwycięstwa. Wynik meczu otworzył w 54. min Jacek Kopaniarz trafiając do bramki Zjednoczonych po długim rogu, po niezbyt mocnym strzale z obrębu pola karnego. Potem dwóch wyśmienitych szans na podwyższenie rezultatu nie udało się wykorzystać Damianowi Garstce. Obrońca Victorii dwukrotnie stawał do pojedynku sam na sam z bramkarzem Zjednoczonych, ale dwukrotnie go przegrał. Bramkę przypieczętowująca wygraną Victorii zdobył w 82. min Mikołaj Jankowski trafiając z ostrego kąta pod poprzeczkę bramki gospodarzy.

Victoria Września zagrała w składzie: T. Nowicki – Garstka, Lisiecki, Marzyński, Majewski – Kopaniarz 84. Szczublewski), Krawczyński, Witczak (73. B. Nowicki), Oczkowski, Krzyżanowski – Jankowski 85. Dominik Szymański)

IV liga, Zjednoczeni Trzemeszno – Victoria Września 0:2 (0:0)

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

17:25 10-03-2019