Druga wygrana rezerw Victorii. Wrześnianie pewnie wygrywają z zawodnikami z Huty Łukomskiej

W minioną niedzielę gracze drugiego zespołu Victorii odnieśli pewne zwycięstwo nad Orłami Huta Łukomska. Wrześnianie dobrze zaprezentowali się zwłaszcza po przerwie.

piłka nożna 19:12 10-09-2018 0

Pierwsza połowa meczu nie była zbyt emocjonująca. Oba zespoły miały duże problemy z podchodzeniem pod pole karne przeciwnika. Okazje to zdobycia bramek, poza jedną sytuacją Orłów, mieli głównie wrześnianie. Jedyny gol do przerwy padł już w 4. min. Dominik Szymański po odebraniu piłki przeciwnikowi trafił do siatki w sytuacji sam na sam z bramkarzem Orłów. Kolejna okazja wrześnian miała miejsce dopiero w 27. min. Po dograniu Brajana Wojciechowicza Dominik Szymański przestrzelił uderzając piłkę z 10. metrów, na wprost bramki. Chwilę później po faulu na Kacprze Łabędzkim gospodarze powinni mieć przyznany rzut karny. Przyjezdni groźny strzał oddali w 36. min, ale dobrą interwencją popisał się wówczas Jakub Ziółkowski. Po stronie Victorii tuż przed przerwą szansy na zdobycie gola nie udało się wykorzystać Patrykowi Krzyżanowskiemu i Dominkowi Szymańskiemu.

W pierwszym fragmencie drugiej połowy wrześnianie bliscy byli trafienia po strzałach Dominika Szymańskiego, Mykyty Yarovyia i Mikołaja Wawrzyniaka. W 64. min po trafieniu piłki w rękę Yarovyia arbiter przyznał przyjezdnym rzut karny. Uderzenie z 11. metrów Ziółkowskiemu udało się jednak sparować, a dobitka wylądowała na słupku. W 72. min po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę z bliska w bramce Orłów umieścił Dawid Szymański. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry po prostopadłym podaniu Sebastiana Knopa trzeciego gola dla wrześnian zdobył w sytuacji sam na sam z bramkarzem Wawrzyniak. Goście swoje honorowe trafienie zaliczyli natomiast w ostatniej minucie doliczonego czasu gry.

- Cieszy wynik i wygrana. Jestem zadowolony z gry ofensywnej, mniej ze skuteczności zawodników. W drużynie seniorów dobrze zaprezentowało się trzech nowych, młodych graczy – komentował trener Tomasz Krzyżkowiak.

Victoria II Września zagrała w składzie: Ziółkowski – Zielonka (85. Staszak), Yarovyi, Zdunek, Krzyżanowski – Wojciechowicz (46. Bonalski), Łabędzki (80. Knop), Radziejewski (60. Jagodziński), Dawid Szymański, Wawrzyniak – Dominik Szymański (65. Cichoński)

Klasa A, Victoria II Września – Orły Huta Łukomska 3:1 (1:0)

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

19:12 10-09-2018 0