A było tak pięknie. Droga, której władza powinna się wstydzić

Droga prowadząca do zakładu Volkswagena w Białężycach została wybudowana zaledwie pięć lat temu. Jej stan nie budził dotychczas żadnych zastrzeżeń kierowców, a mimo to przeprowadzono jej remont. Jednak to, co widzimy tam teraz, budzi oburzenie kierowców – i to wielkie.

aktualności 13:26 21-09-202014 6

Pod koniec lipca drogowcy pozrywali wielometrowe fragmenty nawierzchni drogi (na całej długości, po obu stronach), by zastąpić je nową. Wielu naszych Czytelników nie rozumiało wówczas, o co w tym chodzi, dlaczego droga naprawiana jest „na zapas”. Otóż, jak poinformowano nas w ratuszu, chodziło o gwarancję udzieloną przez wykonawcę, a która właśnie się kończy. Jednak szkopuł w tym, że zdaniem kierowców remont tylko zepsuł tę drogę.

– Jest mi wstyd, że ktoś do tego dopuścił. Że ktoś pozwolił, by sztandarową inwestycję w naszej gminie tak spier... Brak mi słów. Jak nasi włodarze mogli pójść na takie coś? – pyta oburzony Czytelnik. – Mieliśmy tam piękny asfalt, a teraz mamy „połatane portki”. Inaczej nie da się nazwać tego, co tam jest. I ten porozjeżdżany niby-asfalt, to jakiś koszmar – dodaje nasz rozmówca.

Widok drogi rzeczywiście jest przygnębiający. Zapytaliśmy więc Roberta Stachowicza, szefa referatu inwestycji w UMiG we Wrześni, czy jest zadowolony z obecnego wyglądu tej drogi, jakie jest stanowisko gminy w tej sprawie. Niestety, nie otrzymaliśmy odpowiedzi. 

Thumb zrzut ekranu 2016 12 30 o 12.21.24

Dorota Tomaszewska

13:26 21-09-2020