Droga do „jeszcze będzie przepięknie” wydaje się kręta i daleka...

To normalne, że politycy raczej chwalą się, niż przyznają do niepowodzeń.

Moim zdaniem 16:50 25-07-20204 28

PiS triumfuje, bo ma ponownie swojego prezydenta. Platforma ogłasza wielki sukces, gdyż jej kandydat prowadził wyrównaną walkę o prezydenturę, zdobywając 10 mln głosów. Z tego powodu PO nadal czuje się przywódcą w obozie całej opozycji.

Inni kandydaci biorący udział w wyborach też rozgrywają jak mogą swoje niepowodzenie. Statystycznie wynik mamy taki, że połowa wyborców jest zadowolona, a połowa nie! Ktoś postawił diagnozę, że mamy podzielone społeczeństwo na pół. Niekoniecznie się z tym zgadzam, ale poczekajmy – czas pokaże.

Pewnym jest, że rosnąca od kilku lat polaryzacja nastrojów przyniosła rekordową frekwencję w postaci 68 proc. Czy wynik ten wyznacza jakieś granice na przyszłość? Moim zdaniem pokazuje jedynie rosnący poziom emocji towarzyszący polityce.

I zupełnie bezzasadnym jest stygmatyzowanie niektórych środowisk, stawianie kategorycznych tez lub oskarżanie ich! A politycy opozycji – póki co – znów nadęli się i szukając winnego porażki, skoczyli sobie do gardeł. Droga do „jeszcze będzie przepięknie” wydaje się kręta i daleka...

Jacek Pietrzyk

wrześnianin

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

16:50 25-07-2020