Drodzy hodowcy norek, poradzicie sobie w nowej rzeczywistości!

Nowa ustawa o ochronie zwierząt niewątpliwie uderzy w lokalnych producentów futer z norek – co myślą o tej ustawie oni sami, można przeczytać na stronie 12 dzisiejszego wydania „WW”.

Moim zdaniem 12:53 18-09-202014 30

Ich punkt widzenia na problem jest oczywiście bardzo ważny i interesujący, ale nie jest jedynym, który ma znaczenie. Podnoszą oni głównie argumenty ekonomiczne – że zakaz produkcji norek to plajta ich gospodarstw, że w ostatnich latach dużo zainwestowali itp.

Jeśli patrzeć na sprawę tylko w tych kategoriach, to rzeczywiście dzieje im się krzywda, ale tak jak wspomniałem wyżej, są też inne punkty widzenia. Przede wszystkim: o tym, że także w Polsce do wprowadzenia tego zakazu prędzej czy później dojdzie, wiadomo było już wiele lat temu – poza tym, wejście w życie ustawy nie odbędzie się z dnia na dzień.

Był więc i jest nadal czas, żeby przestawić się na inną produkcję. Wzorem może być sam „król norek” Rajmund Gąsiorek, który od lat inwestuje w inne rodzaje produkcji rolnej. Jak znam polską przedsiębiorczość – poradzicie sobie, panowie, w nowej rzeczywistości.

Waldemar Śliwczyński

redaktor naczelny „Wiadomości Wrzesińskich”

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

12:53 18-09-2020