Dom bez kota to głupota – Luna nie poradzi sobie na ulicy

Na portalu Wrzesnia.info.pl publikujemy wizerunki kotów przebywających pod opieką poznańsko-wrzesińskiej organizacji Fabryka Mruczenia. Te zwierzaki szukają swojego człowieka. Może właśnie Ty nim zostaniesz?

Pomagamy 22:30 03-02-20206 11

Koty z Fabryki Mruczenia szukają domów niewychodzących – czyli takich, z których zwierzaki nie będą wypuszczane na dwór. Konieczne jest wypełnienie ankiety przedadopcyjnej, a jeśli ta wypadnie pomyślnie – spotkanie przedadopcyjne z wolontariuszami. Zwierzaki szukają domu we Wrześni, w Poznaniu lub w najbliższej okolicy.

Luna

To spokojna, zdrowa, około 3-letnia kotka. Testy na FIV/FELV ujemne, jest odrobaczona, wysterylizowana i zaczepiona. W pełni gotowa, by trafić do adopcji.

Luna żyła na ulicy, ale życie nie było dla niej łaskawe – dobrzy ludzie znaleźli ją z połamaną szczęką. Wyleczona ponownie trafiła na ulicę, ponieważ jej tymczasowi opiekunowie nie byli w stanie jej zatrzymać. Wkrótce znaleźli ją mocno utykającą na jedną z łapek. Luna wyraźnie nie radziła sobie jako kotka wolno żyjąca – zbyt łagodna i delikatna nie przetrwałaby długo na własną łapkę.

Na szczęście znalazł się dom tymczasowy gotów przygarnąć Lunę. Jej rekonwalescencja trwała kilka miesięcy. Początkowo kotka była bardzo wystraszona, z czasem nauczyła się ponownie ufać ludziom. Okazało się, że jest niezwykle łagodna – choć wiele przeszła, nigdy nie przejawiała agresji.

Luna najchętniej spędza czas z człowiekiem – wyleguje się przy nim i poddaje się głaskaniu. Nastawia nawet brzuszek, co w przypadku kotów jest rzadkością. Lubi też zająć fotel lub kanapę albo podziwiać świat przez okno. I jeść.

Przeszłość pozostawiła na ciałku Luny ślady – lekkie utykanie oraz przewężoną przegrodę nosową. Te defekty nie utrudniają jej jednak życia.

Luna powinna trafić do spokojnego domu z cierpliwymi, dorosłymi opiekunami. Koniecznie niewychodzącego, z osiatkowanym balkonem i oknami. Luna akceptuje inne koty, ale jej ewentualny towarzysz powinien być spokojny.

Osoby zainteresowane adopcją Luny prosimy o napisanie prywatnej wiadomości do Fabryki Mruczenia na Facebooku lub mejla na adres: fabrykamruczenia@gmail.com.

Aby wesprzeć organizację, można także wylicytować gadżet na bazarku lub dokonać wpłaty na konto:

03 1440 1228 0000 0000 1742 1255

Fundacja Prawnej Ochrony Zwierząt LEX NOVA

ul. Mickiewicza 12, 37-300 Leżajsk

z dopiskiem „Fabryka Mruczenia”

*

PayPal: fpoz.lex.nova@gmail.com

z dopiskiem „Fabryka Mruczenia”

*

O Fabryce Mruczenia piszemy więcej w artykule „Dla dobra mruczków. Wrześnianki pomagają kotom”.

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski 1

Anna Tess Gołębiowska

22:30 03-02-2020