Ostatni odcinek drogi do remontu. Ruszyła długo wyczekiwana budowa w Nekielce

Mieszkańcy Nekielki już wkrótce będą mieli powody do radości. Utwardzony zostanie końcowy fragment ul. Jana Pawła II, jednej z najdłuższych ulic w tej miejscowości.

samorząd 19:04 06-05-20201 1

Remont tej drogi trwa już ponad dziesięć lat. Włodarzom przez ten czas udało się wyremontować niemal 2-kilometrowy odcinek. Pozostał jeszcze fragment od okolic dawnego kościoła ewangelickiego do skrzyżowania z ul. Nekielską. Dokończenie wspomnianej inwestycji niejednokrotnie było tematem zebrań sołeckich. Burmistrz Karol Balicki zapowiadał składanie wniosków o środki zewnętrzne.

W tym miejscu zaczyna się 800-metrowy odcinek gruntowej drogi

Kilka miesięcy temu stało się jasne, że to zadanie w tym roku na pewno zostanie dokończone. Projekt złożony przez urzędników uzyskał unijną dotację z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. W ramach zadania nastąpi dokończenie końcowego odcinka ul. Jana Pawła II. Wyasfaltowany będzie też fragment ul. Nekielskiej. Łącznie to ponad 900 m nowej nawierzchni.

Ul. Jana Pawła II przebiega w pobliżu dawnego kościoła ewangelickiego

Kwota dotacji wyniosła ponad 353 tys. zł, a według szacunków inwestycja miała łącznie kosztować ponad 554 tys. zł. Jednak po przeprowadzonym postępowaniu przetargowym okazało się, że budowa będzie znacznie tańsza. Przetarg wygrała firma Trans-Bruk Marka Begiera, która wykona wszystkie niezbędne roboty za kwotę niemal 275 tys. zł. Inwestycja powinna zakończyć się do 15 maja.

Thumb jagie%c5%82a

Radosław Jagieła

19:04 06-05-2020