Dobry początek najmłodszych siatkarek. Wrześnianki na czołowych miejscach w Krotoszynie

W miniony weekend rozpoczęły się klubowe eliminacje w mini siatkówce dziewcząt do mistrzostw Wielkopolski. Reprezentantki UKS Spartakus i UKS Olimp Września świetnie wypadły w kategorii dwójek podczas turnieju w Krotoszynie.

siatkówka 22:05 05-03-2018 0

Turnieje eliminacyjne mini siatkówki Kinder+ Sport w minioną niedzielę toczyły się równocześnie w Krotoszynie, Rokietnicy, Środzie Wlkp. i Kaliszu. Reprezentantki UKS Spartakus i UKS Olimp Września o pierwsze rankingowe punkty pojechały walczyć do Krotoszyna. Z bardzo dobrej strony wśród 20 zgłoszonych drużyn pokazały się wrzesińskie zespoły występujące w kategorii dwójek. Dwa zespoły UKS Spartakus i jeden UKS Olimp zajęły pierwsze miejsca w swoich grupach. W czwórce finałowej wrześnianki zajęły pierwsze trzy miejsca. Zwyciężyły reprezentantki UKS Olimp Września (Zofia Jastrzębska, Amelia Czernielewska, Patrycja Chołuj) przed UKS Spartakus I (Karolina Tusińska, Blanka Napierała, Paulina Mench) i UKS Spartakus II (Aleksandra Fischer, Helena Grześkowiak, Amelia Grajek).

Nieco gorzej w stawce 17 zespołów wypadły wrześnianki rywalizujące w kategorii trójek, które nie zdołały awansować do grupy walczącej o punktowane miejsca. Jedna z trójek UKS Spartakus zajęło trzecie miejsce w swojej grupie, druga uplasowała się natomiast na miejscu czwartym. Czwarta lokata w grupie przypadła także zawodniczkom UKS Olimp.

Kolejny turniej rozegrany zostanie również w Krotoszynie w dniu 18 marca. Zdobycie jakichkolwiek punktów rankingowych przez wrześnianki w kategorii dwójek z pewnością pozwoli znaleźć się im w czołowej szóstce obu turniejów i awansować do fazy ćwierćfinałowej mistrzostw.

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

22:05 05-03-2018 0