"Dlaczego ten temat pomijamy?". Dariusz Raźny walczy o drogę dojazdową do dworca

Gmina przymierza się do przebudowy drogi między ul. Sikorskiego i Starczanowską. Ma to być kolejne połączenie w stronę rozwijającego się osiedla. Nie nastąpi to jednak zbyt szybko.

samorząd 16:43 11-01-20212 4

Temat poszerzenia drogi nazywanej tzw. deptakiem istnieje już od co najmniej kilku lat. Jednak w tej sprawie zbyt wiele się nie działo poza kupieniem jednej z pobliskich działek przez gminę. 

Na listopadowej sesji rady miejskiej poruszył go radny Czesław Kałużny. Wtedy to burmistrz Karol Balicki odpowiedział, że przed remontem drogi musi zostać przygotowany plan zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu. To wtedy zamknęło temat. Nie było dokładnego wyjaśnienia ani kolejnych pytań.

Ankieta

Czy remont nekielskiego "deptaka" jest dobrym pomysłem?

Tak
Nie
Nie mam zdania

Przed końcem ubiegłego roku temat ponownie spróbować podrążyć inny z miejskich radnych. Tym razem był to Dariusz Raźny. - Dla mnie ulica Malwowa pozostaje takim niewykorzystanym łącznikiem. Zwłaszcza, że kupiliśmy tam działkę. A my ani projektu nie robimy ani nie dyskutujemy. Mi brakuje trochę konkretów w tej sprawie – mówił podczas grudniowej komisji rady miejskiej.

Zwrócił też uwagę, że obecnie mieszkańcy coraz większego osiedla w pobliżu ul. Starczanowskiej są obecnie skazani na dojazd do centrum tylko ul. Dworcową. A jest to droga o dużym natężeniu ruchu.

Ta droga na razie służy jedynie pieszym. Czy to w przyszłości się zmieni?

Burmistrz tym razem odpowiedział radnemu w sposób bardziej szczegółowy. - W kolejnych latach chcielibyśmy do tego zadania się przymierzyć. Perspektywa projektu może dotyczyć jeszcze następnego roku (2022 r. – przyp. red.) i potem rzeczywiście będziemy myśleli o rozpoczęciu tej inwestycji – zapowiedział Karol Balicki. 

Włodarz podkreślił, że już etap projektowania będzie znacznie droższy niż w przypadku innych, bardziej standardowych inwestycji. - Mimo, że Maskawa nie jest szeroką rzeką, to będziemy musieli wybudować na niej most. I to jest kwestia należąca do branżysty projektanta. Już kiedyś sondowaliśmy, że sam projektu mostu to jest kilkanaście tysięcy złotych – dodał burmistrz.

Thumb jagie%c5%82a

Radosław Jagieła

16:43 11-01-2021