Damsko-męska bójka pod naszą redakcją. Policja pojawiła się błyskawicznie

Pod naszą nową redakcją przy Harcerskiej 19 w środę po południu doszło do bójki kilku młodych osób. Wszystko mogłoby skończyć się tragicznie, gdyby nie policja.

na sygnale 17:33 08-08-2018 131

Rzecz wydarzyła się późnym popołudniem w środę 8 sierpnia na ul. Harcerskiej, dosłownie pod samymi oknami naszej nowej redakcji. Pracę przerwały nam krzyki i głośny płacz.

Płakała młoda ok. 25-letnia kobieta, której towarzyszył mężczyzna w podobnym wieku. Za nimi podążało dwóch mężczyzn i kobieta z tego samego przedziału wiekowego. 

Wcześniej musiało dojść do jakiegoś spięcia pomiędzy parą a pozostałą trójką. Na naszych oczach zapłakana kobieta zadzwoniła na policję, informując, że została uderzona przez drugą uczestniczkę zdarzenia.

Od tej chwili sytuacja pomiędzy obiema ekipami stała się jeszcze bardziej napięta. W pewnym momencie wszyscy weszli na środek ulicy, po czym zaczęli się wyzywać, uderzać i szarpać. Kierowcy musieli zwalniać i omijać walczącą grupę, a z okolicznych domów i sklepów wyszli zaniepokojeni mieszkańcy.

Nie wiadomo co stałoby się dalej, gdyby nie błyskawiczna interwencja policji. Niebawem pojawiła się także straż miejska. Mundurowi szybko opanowali sytuację. Spisywanie uczestników bójki odbyło się na skwerku przy pomniku Dzieci Wrzesińskich. 

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

17:33 08-08-2018 131