Czy wrzesiński Ratusz szykuje nam na wiosnę wielkie zbiorowe sadzenie lasu?

Urząd Miasta i Gminy Września zdradził na swoim profilu facebookowym, że rozważa włączenie mieszkańców w odnowę tzw. Małpiego Gaju.

społeczeństwo 12:33 12-02-20190 2

Lasek przy ul. Działkowców został przetrzebiony przez pamiętną sierpniową wichurę z 2017 roku. Po uprzątnięciu powalonych drzew trwa ponowne zalesianie tego terenu. Było to tematem wczorajszej rozmowy burmistrza Tomasza Kałużnego ze Zbigniewem Błasiakiem nadleśniczym Nadleśnictwa Czerniejewo, które nadzoruje lasy położone we Wrześni.

Fot. UMiG Września

Spotkanie zostało krótko podsumowane na profilu Gminy na Facebooku. Dowiadujemy się z niego, że 8 hektarów Małpiego Gaju zostało już obsiane dębem, a do dalszych wiosennych nasadzeń dębem i sosną przeznaczono kolejne 30 hektarów.

Wkrótce pojawi się więcej informacji w tej sprawie. Prawdopodobnie każdy będzie mógł osobiście posadzić ten las – czytamy na koniec urzędowej notki.

To, że akcja sadzenia drzew może być atrakcyjnym i radosnym wydarzeniem, udowodnili już działacze Projektu Września, którzy wiosną zeszłego roku wspólnie z Wrzesińską Spółdzielnią Mieszkaniową, Bankiem BGŻ BNP Paribas oraz mieszkańcami posadzili ponad setkę drzew w mieście.

Przykład można brać również z Zielonej Strony Wrześni, czyli grupy, która powstała po sierpniowej wichurze z inicjatywy Sławomira Szuby, Czarka Paprzyckiego i Mateusza Nowaczyka. Dzięki wsparciu Ratusza oraz młodzieży szkolnej i harcerzy nowe drzewa pojawiły się w obu miejskich parkach, nad zalewem Lipówka i przy ul. Gendka. Jak to wyglądało, można zobaczyć na zdjęciu powyżej.

Ankieta

Czy wspólne zalesianie Małpiego Gaju to dobry pomysł?

Ankieta

Jeśli akcja dojdzie do skutku, czy wezmę w niej udział?

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

12:33 12-02-2019