Czy trudno jest być społecznikiem? Kurier Nekielski prowokuje swoim zapytaniem

Na początku obecnego roku w Internecie pojawiła się dość tajemnicza inicjatywa o nazwie "Kurier Nekielski". Za tą nazwą kryje się blog, na którym pojawiają się przemyślenia związane z lokalnym środowiskiem gminy Nekla.

społeczeństwo 23:21 13-01-20211 9

Autorzy bloga nie są znani, ale pojawiają się przypuszczenia, że mogą za niego odpowiadać osoby związane z Inicjatywą Mieszkańców. 

Przypomnijmy, że to ugrupowanie będące w opozycji do burmistrza Karola Balickiego. Podczas ostatnich wyborów samorządowych komitet o tej nazwie wprowadził do rady miejskiej dwie osoby: Violettę Margasińską i Pawła Tokłowicza.

Jeden z wpisów dotyczy trudności związanych z działalnością społeczną w Nekli. We wpisie pojawiły się cztery rodzaje aktywności - nieobecny, obecny niezainteresowany, obecny zainteresowany, działacz. Wyróżnionych jest również kilka tzw. hamulców.

Celowo nie włączamy w ten podział innych etapów, np. kandydowania, ponieważ takie podejście zaburzyłoby ważną część naszego przekazu. Społecznicy w większości przypadków nie sięgają po to rozwiązanie. Chyba że dostępne środki nie pomagają im już osiągać wyznaczonych celów. Poza tym działacz potrafi zrobić dla wspólnego dobra więcej niż radny, który czasem po prostu chce w spokoju (i milczeniu) przesiedzieć kadencję - czytamy na blogu.

Ankieta

Czy w Nekli trudno zaangażować się w działalność społeczną?

Tak
Nie
Nie mam zdania

Twórcy zachęcają do przeznaczenia minimum 15 minut tygodniowo na dowolną aktywność obywatelską w ramach oddolnej inicjatywy "Wiem, gdzie mieszkam". Cały wpis można przeczytać TUTAJ.

Thumb jagie%c5%82a

Radosław Jagieła

23:21 13-01-2021