Czy nadal powinniśmy się bać koronawirusa

Tzw. odmrażanie gospodarki stwarza wiele niebezpieczeństw. Eksperci przestrzegają, że powinniśmy nauczyć się żyć w sytuacji zagrożenia. A ponieważ wchodzimy w etap stopniowego odblokowywania życia społecznego i gospodarczego, prognozują, że zachorowań będzie jeszcze więcej.

Moim zdaniem 12:19 15-05-20205 1

Wrzesińskie ulice zdają się potwierdzać, że do strachu można przywyknąć. Wyszliśmy z domów! Coraz więcej osób pozwala sobie na relaks i luz w stosowaniu ograniczeń. Wielu twierdzi, że zagrożenie nie jest tak duże albo że nie ma go już wcale.

Jednak oficjalne dane nie są optymistyczne. Zmniejszenie ograniczeń i rygorów rzeczywiście przynosi wzrost liczby zachorowań. Niektórzy podważają te dane, sugerując, że metodologia badań oraz testy są niewiarygodne. W tej argumentacji jest sporo logiki i prawdopodobieństwa.

Jeśli „plotki” o mających nastąpić masowych szczepieniach okażą się prawdą, będzie to oznaczać, że albo jest nadzieja, albo że – jak zwykle – chodzi tylko o pieniądze! Nie ulega jednak wątpliwości, że aby osiągnąć stan względnej równowagi, wskazane jest bezpieczne zachowanie. Tak na wszelki wypadek.

Jacek Pietrzyk

wrześnianin

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

12:19 15-05-2020