Cztery medale zawodników WKK podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików

Podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików rozegranych w Krotoszynie reprezentanci Wrzesińskiego Klubu Karate zdobyli cztery brązowe medale. Zawody okazały się bardzo silnie obsadzone.

sporty walki 10:04 01-11-20180 0

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Polskiej Unii Karate w Karate WKF Strefy B przeprowadzono w niedzielę, 28 października 2018 r. W zawodach startować mogli tylko zawodnicy w wieku 12-13 lat. Wśród dziewcząt rywalizowano w pięciu konkurencjach, a wśród chłopców w siedmiu. Do rywalizacji łącznie przystąpiło 81. karateków z klubów z województwa wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i lubuskiego.

Wrzesiński Klub Karate reprezentowany był przez Karola Kostrzewę, Igora Piaskowskiego i Mikołaja Siepielskiego. Rywalizowali oni w konkurencji kata i kumite. Jako pierwszy brązowy medal zdobył Igor Piaskowski startując w kata młodzików do 7.3 Kyu. Kolejny medal wywalczył Karol Kostrzewa w kata od 6.1 Kyu, przegrywając wejście do finału tylko jednym punktem. Na uwagę zasługuje fakt, że były to pierwsze zawody Karola po dość długiej przerwie spowodowanej poważną kontuzją ręki. Mikołaj Siepielski w kata uplasował się na 10 pozycji. W kumite młodzicy WKK również nie zawiedli. Startujący w kumite +55 kg Igor Piaskowski i Mikołaj Siepielski wygrali po dwie walki stając wspólnie na trzecim miejscu podium. Karol Kostrzewa w kumite -55 kg zajął piątą lokatę.

- O dobre miejsca podczas zawodów łatwo nie było. Każdy z naszych zawodników miał kilkunastu przeciwników z innych klubów. Zebrane doświadczenie na pewno zaprocentuje w przyszłości, pomoże w lepszym treningu. Dziękujemy za przygotowanie zawodników naszym trenerom Arkadiuszowi Borowiczowi i Mateuszowi Zarzeckiemu. – oceniał prezes WKK Tomasz Kostrzewa.

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

10:04 01-11-2018