Cztery lata działalności „Night Runners”. Biegacze uczcili rocznicę

Dwudziestu „nocnych biegaczy” w typowy dla siebie sposób uczciło cztery lata działalności swojego sportowego towarzystwa. Mimo trzaskającego mrozu w poniedziałek, 26 lutego, spotkali się nad Zalewem Lipówka, by grupą obiec akwen.

lekkoatletyka 19:58 26-02-2018 0
Czołówki włączone? No to ruszamy!

- Obecnie jest nas około 60 biegaczy. Rozwijamy się liczebnie i organizacyjnie, a na nasze treningi zapraszamy wszystkich chętnych na parking przy stanicy wędkarskiej na Lipówce. W grupie biegamy dwa razy w tygodniu, w poniedziałek od 19.00 i w czwartek od 17.30. Ten drugi trening przeznaczony jest głównie dla początkujących, a rozwijamy na nim rekreacyjne tempo od 6:15 min do 6:40 na kilometr. Każdy może się z nim zmierzyć – zachęca Marcin Długosz, główny animator działalności „Night Runners”.

Kto jest kto, trudno było się zorientować

Po pięciokilometrowym biegu uczestnicy rocznicowego spotkania rozgrzewali się gorącą herbatą w Restauracji Czardasz. Jak bywa przy takich okazjach, rozmowom o planach na letni sezon nie było końca. Pierwszą imprezą, organizowaną wspólnie z Active Nekla, ma być bieg na powitanie wiosny 17 lub 18 marca w lasach wokół Nekielki. Runnersi planują także spotkanie z Tomaszem Szymkowiakiem, wielokrotnym mistrzem Polski seniorów w biegach długodystansowych na bieżni i w terenie. Wrześnianin ma udzielać cennych wskazówek początkującym, ale i bardziej zaawansowanym biegaczom.

Thumb ww nowacki

Leszek Nowacki

19:58 26-02-2018 0