Czteroletni Szymon Mizerski chciałby mieć sprawne ręce

Chłopiec przeszedł dwie skomplikowane operacje, które nie dały oczekiwanych rezultatów. Dziś jedynym ratunkiem jest kosztowny zabieg w Stanach Zjednoczonych. 

Pomagamy 20:15 13-02-20211 0

Mama Szymona pochodzi z Ciążenia, a obecnie mieszka z rodziną w Koninie. W Pyzdrach ma znajomych i wielu życzliwych jej osób.

Szymon Mizerski

Szymon ma wiele wad wrodzonych, jednak główną przeszkodą w życiu stanowią jego ręce. Urodził się bez kości promieniowych, kości śródręcza i bez kciuka w prawej dłoni. To spowodowało znaczne wygięcie dłoni, brak zwykłego chwytu, skrócenie obu rąk. Gdy podnosi je do góry, nie sięgają ponad głowę. Przez to Szymon z ogromną trudnością wykonuje nawet proste czynności. Ma problemy z trzymaniem kredki czy ołówka, przy ubieraniu i jedzeniu. Chłopiec przeszedł już dwie operacje centralizacji nadgarstków w Krakowie, jednak efekty nie są zadowalające. Kolejnym krokiem miała być amputacja kciuka w lewej dłoni.

- Zrezygnowaliśmy z leczenia w Krakowie i w maju pojedziemy do Warszawy, gdzie kilka razy w roku takie wady konsultuje dr Paley ze Stanów Zjednoczonych. Jest znanym na cały świat specjalistą w tej dziedzinie i mamy nadzieje, że i w naszym przypadku zdziała cuda, a Szymuś będzie normalnie chwytał. Dziś już wiemy, że właśnie brak chwytu, a nie wygięcie dłoni uniemożliwia bądź utrudnia mu każdą czynność - mówi mama Agata.

Koszt operacji choć w każdym przypadku jest inny i indywidualnie rozpatrywany. Może sięgać około 300 tys zł.

Zbiórka nakrętek dla Szymona rozpoczęła się w czerwcu 2017 r. Przez lata z zebranych pieniędzy sfinansowano część kosztów dwóch operacji w kraju. Od samego początku w akcję zaangażowane są dwie pyzdrzanki - Danuta Romańska oraz Danuta Bączkiewicz wraz mężem Tadeuszem.

Od lewej: Danuta Bączkiewicz z mężem Tadeuszem i Danuta Romańska

Przypominamy, że nakrętki można przynosić na posesję Danuty Romańskiej w Pyzdrach. Pani Danka dzieli je później na dwie połowy - oprócz Szymusia pomaga także Frankowi Komorowskiego z Rataj.

Na profilu Facebooka i Instagramie (profil Szymon Mizerski) można zobaczyć zdjęcia i filmy z codziennych zmagań chłopca

Oprócz nakrętek Szymonowi można pomóc, przekazując 

- 1 proc. podatku (KRS 0000037904, cel szczegółowy: 31909, Szymon Mizerski)

 - darowiznę Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994, tytułem:31909,Szymon Mizerski - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia (dzieciom.pl/podopieczni/31909).

Thumb grobelny 1

Sławomir Grobelny

20:15 13-02-2021