Człowiek zasłabł na ulicy. Jak się wtedy zachować?

Dzisiaj 31 sierpnia ok. godz. 9.00 przy ul. Harcerskiej we Wrześni zasłabł mężczyzna. Jego zdrowie ratowali policjanci i ratownicy medyczni. Jak zachować się, gdy spostrzeżemy leżącego człowieka na ulicy?

aktualności 10:52 31-08-20180 11

Było to nie pierwsze i nie ostatnie zasłabnięcie na ulicach Wrześni. Będąc świadkami takiego wydarzenia nie zawsze wiemy jak się zachować. A więc co robić w takiej sytuacji?

Interwencja policji przy ul. Harcerskiej

Przede wszystkim trzeba sprawdzić stan takiego leżącego człowieka. Ocenić czy faktycznie jest to efekt zasłabnięcia, problemów zdrowotnych, a może jest w stanie nietrzeźwości.

Mężczyzna zasłabł na jezdni

Ankieta

Czy potrafisz udzielać pierwszej pomocy?

Nawet jeśli wyraźnie czuć od niego alkohol trzeba sprawdzić czy nie jest ranny. Jeśli jego stan wymaga pomocy lekarskiej należy zadzwonić na numer ratunkowy pogotowia lub centrum powiadamiania ratunkowego i poinformować o zdarzeniu.

Mężczyznę zabrało pogotowie ratunkowe

Jeśli jesteśmy w stanie jednoznacznie stwierdzić, że napotkana osoba jest „tylko” pijana trzeba sprawdzić czy potrafi dotrzeć samodzielnie do domu, czy jej położenie nie stwarza zagrożenia dla niej samej lub dla innych osób. Szczególnie dotyczy to poruszania się po drogach. Wtedy najlepiej o sytuacji poinformować dyżurnego policji.

Człowiek, który zasłabł znalazł się w karetce pogotowia

Thumb ww biernat

Filip Biernat

10:52 31-08-2018