Czas na kontynuację remontu pałacowego dachu. Wykonawca nareszcie wybrany!

Siedem miesięcy potrwa drugi etap przebudowy dachu na pałacu w Nekli. To kolejny fragment rewitalizacji zabytkowego obiektu.

samorząd 19:23 28-12-20200 0

Urząd Miasta i Gminy Nekla wybrał wykonawcę inwestycji. Została nim firma Dach Expert Ewa Ładosz z miejscowości Wrotnów (woj. mazowieckie). Przedsiębiorca złożył najkorzystniejszą ofertę w przetargu, która opiewała na nieco ponad 736,5 tys. zł. 

Chęć wykonania niezbędnych prac zgłosiło pięć firm. Jeszcze dwie zmieściły się w kosztorysie zaproponowanym przez gminę, który ustalono w kwocie niemal 816 tys. zł. Były to propozycje Zakładu Ogólnobudowlanego Stanisław Szczęsny z Robakowa (768 tys. zł) i Zakładu Budowlano-Stolarsko-Remontowego Andrzej Babuła z Kozienic (814 tys. zł).

Gminie udało się wyłonić wykonawcę robót dopiero w drugim przetargu. W pierwszym postępowaniu wszystkie oferty znacznie przekroczyły kosztorys. W ramach inwestycji oprócz remontu dachu niezbędna będzie też wymiana więźby dachowej i stropów. Dach powinien zostać wyremontowany do 30 lipca 2021 r. Dodajmy, że inwestycja będzie współfinansowana z Narodowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 500 tys. zł.

Przypomnijmy, że poprzedni etap remontu dachu pałacu w Nekli miał miejsce w 2018 r. Wtedy to została wyremontowana tzw. zachodnia część dachu, która była wówczas najgorszym stanie. Poza wymianą nawierzchni dachu konieczny był też remont tralek, czyli elementów dekoracyjnych, które są obecnie częścią powstałego później punktu widokowego. Prace wykonywał Zakład Ogólnobudowlany Stanisław Szczęsny z Robakowa. Kosztowały one niecałe 400 tys. zł.

W 2020 r. został dokończony remont wieży pałacowej. W kolejnych miesiącach przyjdzie czas na drugi etap remontu dachu (jest to część widoczna na zdjęciu po prawej stronie).

Fot. FB/Karol Balicki

Thumb jagie%c5%82a

Radosław Jagieła

19:23 28-12-2020