Czas na dożynkowe świętowanie! Przed nami powiatowe święto plonów w w Nekli

W niedzielę 1 września zostaną zorganizowane tegoroczne dożynki na stadionie miejskim w Nekli.

społeczeństwo 20:33 31-08-20192 4

Przypomnijmy, że starostą dożynek został wybrany Marek Kubiaczyk, który wspólnie z synem i żoną obecnie gospodaruje na 109 hektarach, które przede wszystkim nastawione jest na produkcję roślinną. Zajmuje się też hodowlą 300 sztuk tucznika.

Marek Kubiaczyk, rolnik z Kokoszek

Starościną dożynek została Lucyna Rzepka z Psar Polskich, która wspólnie z mężem gospodaruje łącznie na 25 hektarach, z czego część ziemi jest dzierżawiona. Gospodarstwo jest skupione na uprawie zbóż (z przeznaczeniem na paszę dla zwierząt), buraki cukrowe i kukurydzę. Prowadzona jest też hodowla zwierząt, a dokładnie świń i bydła opasowego.

Lucyna Rzepka, rolniczka z Psar Polskich

Uroczystości rozpoczną się o 15.00 od korowodu, który przejdzie ul. Poznańską, Rynek i Wrzesińską. Pół godziny później rozpocznie się msza święta, a 16.30 przyjdzie czas na obrzęd dożynkowy. Wykona go Zespół Folklorystyczny Wielkopolanie. Później wyróżnienia wręczy starosta Dionizy Jaśniewicz. O 20.00 nastąpi początek koncertu Lady Pank.

W dniu dożynek powiatowych droga przy ul. Wrzesińskiej stanie się jednokierunkowa. Nastąpi też zakaz postoju i zatrzymywania się po prawej stronie ulicy. Całkowite zamknięte dla ruchu pojazdów będą ul. Sportowa i ul. Stadionowa, a także częściowo ul. Mała. 

Droga po ulicach Małej i Bocznej będzie stanowić objazd wobec zakazu wjazdu ul. Wrzesińską od strony drogi krajowej nr 92.

Thumb jagie%c5%82a

Radosław Jagieła

20:33 31-08-2019