Wrześnianki chcą zaprotestować przeciwko zaostrzeniu przepisów antyaborcyjnych

Wrześnianki organizują protest przeciwko zaostrzeniu prawa antyaborcyjnego. Odbędzie się on w najbliższą niedzielę (25 października) o 18.30 na rynku, a nie jak początkowo planowano koło fary.

aktualności 16:32 23-10-202030 24

22 października Trybunał Konstytucyjny uznał, że aborcja w przypadku podejrzenia nieodwracalnej wady płodu jest niezgodna z polskim prawem. Decyzja wywołała falę ostrych protestów.

Swój sprzeciw chcą wyrazić także wrześnianki.

Akcję zaplanowano na 25 października na rynku.

– Przyjdźcie o godzinie 18.30, załóżcie czarny strój, przynieście ze sobą czerwone znicze. Ponieważ trwa pandemia, przypominamy, by koniecznie dbać o bezpieczeństwo swoje i innych – załóżcie maseczki, pilnujcie odstępów! Apelujemy o kulturę i spokój. Prosimy o nieobrażanie i niewyzywanie innych, o niezakłócanie porządku. Zapalimy znicze i będziemy stać w ciszy. Rządzący próbują odebrać nam głos, więc pokażmy, że nawet milczące Polki mają siłę – informują organizatorki.

–  Aborcja nie jest kaprysem, nie jest „chęcią mordowania dzieci”. Chodzi o nasze życie i bezpieczeństwo. Chodzi o to, by Polki nie bały się zachodzić w ciążę. Tylko wtedy, gdy nasze prawa są przestrzegane, mamy pewność, że możemy rodzić dzieci – czytamy na facebookowej stronie wydarzenia. 

Uczestnicy proszeni są o poprawne założenie masek.  Konieczne jest ustawienie się w 2-metrowej odległości od siebie.

Link do wydarzenia: TUTAJ.

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

16:32 23-10-2020