Gmina Pyzdry wyróżniona przez Ministerstwo Cyfryzacji

22 stycznia w Poznaniu firma Inea zorganizowała Konferencję Liderzy Zrównoważonego Rozwoju. W trakcie tego wydarzenia zostały przyznane statuetki oraz certyfikaty gminom podejmującym działania na rzecz cyfryzacji kraju i rozbudowy infrastruktury światłowodowej. 

samorząd 19:50 31-01-20202 17

Wyróżnienie dla gminy Pyzdry z rąk wiceminister cyfryzacji Wandy Buk oraz prezesa Inei Michała Bartkowiaka odebrał burmistrz Przemysław Dębski. Przypomnijmy, że na terenie gminy cały czas trwają prace przy budowie sieci internetowej.

 - Zakończenie wszystkich inwestycji realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa planowane jest na czerwiec, a te bez dofinansowania w Pyzdrach będą prowadzone do końca września tego roku - mówi Karolina Pawlik, rzecznik prasowy Inei. - Jeśli chodzi o uruchomienie usług, to odbywa się to sukcesywnie i mieszkańcy informowani są przez nas na bieżąco, że mogą już z nich korzystać - dodaje rzeczniczka.

Wkrótce w Wielkopolsce rozpisany został kolejny konkurs w ramach POPC. Jeśli Inea zostanie jego beneficjentem, to nowe inwestycje będą prowadzone na terenach gminy, które dotychczas nie były objęte programem internetu światłowodowego. 

Ankieta

Czy jesteś zadowolony z usług Inei?

Ankieta

Czy warto stawiać na światłowód, skoro nadchodzi 5G?

Thumb grobelny 1

Sławomir Grobelny

19:50 31-01-2020