Cukierki, kolędy i machina parowa świętego Mikołaja. Zabawa z nutką szaleństwa na wrzesińskim rynku

6 grudnia na wrzesińskim rynku odbyła się tradycyjna mikołajkowa impreza. W tym roku świąteczna klasyka przeplatała się z klimatami rodem z filmów o przyszłości.

aktualności 18:41 06-12-201912 19

Święty Mikołaj wjechał na rynek nie w saniach, a w pojeździe przypominającym machinę parową. Towarzyszyła mu świta w niesamowitych przebraniach. Elfy wyglądały trochę jak przybysze z innego wymiaru. 

Korowód poruszał się w kłębach dymu przy hipnotycznej muzyce akordeonowej. Co jakiś czas machina wydawała wystrzały i huki imitujące pracę maszyn. Wszystko utrzymane było w steampunkowej stylistyce.

Na rynku Mikołaj wraz z burmistrzem Tomaszem Kałużnym odpalił lampki na 13-metrowej choince, która przyjechała do Wrześni z Ruszkowa (gmina Środa Wielkopolska). Drzewko ubrano tak, żeby światełka układały się w kształt stożka.

Kolejną mikołajkową atrakcją był koncert. Na scenie ustawionej na płycie rynku wystąpiła Lena Zuchniak, wokalistka i saksofonistka, znana z programu „Jaka to melodia?”. Zabrzmiały kolędy i piosenki świąteczne. 

Lena Zuchniak

Mikołajki nie mogą się obyć się bez słodkich upominków. Dla dzieci przygotowano cukierki, które rozdawały sympatyczne pomocnice Mikołaja. Były też ciasta i pierniki upieczone przez panie z lokalnych kół gospodyń wiejskich. Słodkości rozeszły się w mgnieniu oka. 

Najmłodsi mogli skorzystać z przejazdów minikolejką albo zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w świetlnej bombce.

Jak zwykle w imprezie uczestniczyły tłumy wrześnian, którzy przyszli przywitać świętego Mikołaja całymi rodzinami. 

Jak oceniacie tegoroczne mikołajki? Czy Waszym zdaniem było lepiej niż rok temu?

Ankieta

Czy podobała ci się tegoroczna impreza mikołajkowa?

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

18:41 06-12-2019