COViD-19 uderza to tu, to tam. Teraz w OWDiR, a PKO BP wychodzi z kwarantanny

Koronowirus pojawia się w różnych miejscach naszego powiatu. Wczoraj zdiagnozowano go u jednego z wychowanków Ośrodka Wspomagania Dziecka i Rodziny w Kołaczkowie. 20 października po tygodniowej przerwie zostanie otwarty oddział PKO BP przy ul. Szkolnej we Wrześni.

aktualności 13:55 18-10-20205 2

Nastolatek został przebadany 17 października. Wynik testu okazał się pozytywny. Obecnie znajduje się w izolacji w ośrodku. Kwarantannie zostało podanych dwóch opiekunów i troje wychowanków oraz ich rodziny. Ale tylko dlatego, że pojechali z nim na test covidowy. - To specyficzny chłopak. Od 5 października w związku z awarią w jednej ze szkół nie wychodził z własnego pokoju. Właściwie nie miał kontaktu ani z młodzieżą ani wychowawcami - mówi Andrzej Szablikowski, dyrektor OWDiR-u. Ośrodek pracuje normalnie, ale w zaostrzonej procedurze bezpieczeństwa. Pracownicy muszą używać maseczek i rękawiczek. Natomiast wychowankowie idą w poniedziałek do szkół.

20 października prawdopodobnie zostanie otwarty oddział PKO BP przy ul. Szkolnej we Wrześni. Placówka przez ostatni tydzień była zamknięta, ponieważ pojawił się tam klient z COViD-19. Wszyscy pracownicy banku zostali poddani kwarantannie, ale ostatecznie okazało się, że wirus się nie rozprzestrzenił.

Thumb ww biernat

Filip Biernat

13:55 18-10-2020