Coś dla domu i ogrodu. Wielkie otwarcie PSB Mrówka we Wrześni

Artykuły budowlane i ogrodowe, wyposażenie wnętrz, dekoracje i narzędzia – wszystko to znajdziemy w nowo otwartym sklepie Mrówka, który znajduje się przy ul. Słowackiego.

gospodarka 10:15 15-05-20191 31

Oficjalne otwarcie odbyło się w środę 15 maja rano. Uczestniczyli w nim członkowie zarządu sklepu, wykonawcy z firmy Amwin oraz przedstawiciele władz gminy. Obiekt poświęcił ks. Adam Zalesiak, proboszcz parafii pw. św. Królowej Jadwigi we Wrześni.

Dla oficjalnych gości przygotowano tort z logo sklepu oraz symboliczną lampkę szampana. Zaproszeni jako pierwsi zwiedzili wnętrza sklepu.

Wrzesińska Mrówka jest jednym z największych sklepów w naszym mieście.

– Powierzchnia sprzedażowa ma 2 tys. m². Do tego dochodzi magazyn, pomieszczenia biurowe i socjalne. Łączna powierzchnia sklepu to około 4 tys. m² – mówi Dawid Borowski, prezes zarządu PSB Mrówka we Wrześni.

Oferta też jest bardzo bogata.

– Oferujemy ponad 40 tys. artykułów. Klientów możemy przyciągnąć przede wszystkim szeroką gamą produktów. W Mrówce można znaleźć wszystkie artykuły do domu i ogrodu, dekoracje, farby, drzwi, panele, wyposażenia łazienek. Mamy też mocno rozbudowany dział budowlany – wymienia prezes sklepu.

Daniel Borowski prowadzi już Mrówkę w Gnieźnie. Zdecydował się zainwestować właśnie we Wrześni, bo czuje się związany z tym miastem.

– Tu są moje korzenie. We Wrześni mam rodzinę i znajomych. Poza tym uważam, że brakowało tu takiego sklepu - mówi prezes.

Mrówki w Gnieźnie i Wrześni zarządzane są rodzinnie. Dawid Borowski prowadzi je wraz z ojcem i bratem. Prezes ma nadzieję, że tak samo rodzinnie będą czuli się pracownicy.

W tej chwili w sklepie pracują są 54 osoby, ale w planach jest zwiększenie zatrudnienia. Wszyscy pracownicy są z Wrześni.

Wnętrze Mrówki wyróżnia się na tle innych dużych sklepów przede wszystkim dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań projektowych. Wykonawcą jest wrzesińska firma Amwin, specjalizująca się w budowie hal i sklepów wielkopowierzchniowych.

– Zastosowaliśmy drewno klejone jako element konstrukcyjny i wykończeniowy. Dzięki temu sklep nabrał charakteru. Prace rozpoczęliśmy w lipcu 2018 roku i zakończyliśmy je miesiąc temu, żeby klient mógł na spokojnie wyposażyć sklep i zaopatrzyć go niezbędne materiały - mówi Roman Bobrowski z  Amwinu, który w czasie budowy pełnił rolę dyrektora kontraktu.

O 9.00 do sklepu weszli pierwsi klienci. Usłyszeliśmy od nich, że Mrówka bardzo im się podoba.

– Zdecydowanie brakowało takiego sklepu we Wrześni - mówili kupujący.

W dniu otwarcia przygotowano wiele atrakcyjnych promocji. Artykułem, który cieszył się największym zainteresowaniem, były storczyki w doniczkach. Większość klientów opuszczała sklep z okazałymi kwiatami w rękach.

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

10:15 15-05-2019