Coraz więcej nas dzieli niż łączy!

Przez kilka powojennych dekad Polacy miel wspólnego wroga – komunizm. Istniały oczywiście pod ziały, ale ograniczały się głównie do istoty różnic światopoglądowych Obowiązywał wzajemny szacunek i często podawaliśmy sobie ręce! Dziś to tylko wspomnienie.

Moim zdaniem 08:00 12-06-20206 9

Ostatnie 30 lat wyraźnie pokazuje olbrzymią polaryzację mentalności społecznej, a jakość naszego współżycia uległa olbrzymiej degradacji. Skąd wzięły się podziały i nienawiść wśród naszego narodu? Dlaczego chamstwo i knajackie obyczaje stały się niemal normą – nawet wśród polityków?

To prawda, że praktycznie szeroko dostępny internet ma w tym swój niechlubny udział. Kiedyś zabieraliśmy głos publicznie w dyskusjach słownych albo pisemnych. Dziś wszystko dzieje się za przyczyną kliknięcia w klawiaturę, która oprócz wygodnego dostępu, daje też poczucie anonimowości.

To wyzwala negatywne emocje. Od wielu miesięcy obserwuję dyskusję na forum "WW". Generalnie brak tu życzliwości, zrozumienia, a nawet podstaw savoire vivru. Anonimowość budzi najgorsze uczucia i coraz więcej nas dzieli niż łączy! „Świat nie umrze z przejedzenia, my umrzemy z nienawiści”.

Jacek Pietrzyk

wrześnianin

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

08:00 12-06-2020