Coraz więcej narzekań na Volkswagena. Pracownicy masowo rezygnują

Zmora wielkich pracodawców i raj dla sfrustrowanych pracowników – portal Gowork.pl – stał się miejscem wylewania żali także na wrzesińskiego Volkswagena.

gospodarka 10:55 03-07-2017 64

Cała „goworkowa” dyskusja na temat VW w Polsce liczy już kilka tysięcy wpisów. Te najnowsze komentarze koncentrują się wokół zakładu pod Wrześnią. Przeważają wśród nich głosy krytyczne.

Pracownicy narzekają m.in. na skomplikowaną i długotrwałą rekrutację, zbyt wysokie tempo pracy, surowy system dyscyplinujący i przede wszystkim niskie płace. Wiele gorzkich słów pada pod adresem agencji, która pośredniczy w zatrudnianiu. Sporo komentujących przyznaje, że z wszystkich tych powodów ludzie masowo rezygnują z pracy.

Pojawiają się nawet nawoływania do strajku. Za przykład podawana jest Słowacja, gdzie w ostatnich tygodniach pracownicy VW po zbiorowym proteście wywalczyli większe podwyżki.

Jednak w dyskusji uczestniczą także obrońcy Volkswagena. Według nich niemiecki koncern dba o swoich ludzi i jest znacznie lepszy od wszystkich polskich „prywaciarzy”, a narzekają tylko „młodzi, gniewni, niedoświadczeni i roszczeniowi”.

Więcej można przeczytać TUTAJ.

A co Wy sądzicie na ten temat? 

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

10:55 03-07-2017 64