Coraz mniej czasu do Świąt. Choinki już stoją, pojawia się również specjalne oświetlenie

Na nekielskich ulicach pojawiły się dwa świąteczne drzewka. Ich lokalizacja nie jest zaskoczeniem dla mieszkańców.

społeczeństwo 20:23 26-11-20190 6

Pierwszą z choinek ustawiono na rondzie im. Jana Pawła II. Z kolei druga pojawiła się na rynku. Drzewa zostały przetransportowane z Nekielki i Szemborowa (gm. Strzałkowo). 

- Pomoc przy pracach zaoferowali Zakład Robót Wielobranżowych Kubiaczyk i Firma Alpin Budrof. O bezpieczeństwo i porządek podczas montażu zadbali Komenda Powiatowa Policji i pracownicy Referatu Gospodarki Komunalnej w Nekli - czytamy na stronie Urzędu Miasta i Gminy Nekla.

Na głównych nekielskich ulicach pojawia się też okolicznościowe oświetlenie. Świąteczne iluminacje widać m.in. na ul. Dworcowej i Poznańskiej. Co ciekawe, oświetlenie na pierwszej z wspomnianych ulic było montowane... w niedzielę.

Świąteczny klimat coraz bardziej przypomina o zbliżających się Mikołajkach. W tym roku po raz pierwszy to wydarzenie zostanie połączone z kiermaszem bożonarodzeniowym, który dotychczas odbywał się na targowisku przy ul. Zawodzie. 

Tym razem mieszkańcy spotkają się na nekielskim rynku. Początek nastąpi o 14.00. Punktem kulminacyjnym będzie zapalanie światełek na choince, które zaplanowano na 16.30.

Thumb jagie%c5%82a

Radosław Jagieła

20:23 26-11-2019